Как да ползвам Вентолин в моята ситуация?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Как да ползвам Вентолин в моята ситуация?

Мнениеот ba6ticata » 02 Юли 2014, 17:37

Накратко.Лекувам се от две години(белодробно) със симбикорт и спирива.Февруари лекуващия лекар ми спря симбикорта и останах на спирива.Оттогава дробовете постоянно ми се пълнят със секрет и трудно се откашлях,за което минах на извънреден преглед през май.Добавиха ми онбрез,но вече втори месец нямам подобрение,дори по-лошо - нощем се събуждам от недостиг на въздух и ужасни хрипове.Тъй като лекуващия лекар ми е в отпуск до 20юли,как да постъпя?При използване на вентолин(без рецепта),донякъде ме облекчава.Мога ли да го използвам и колко пъти дневно,без да си навредя?
ba6ticata
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2014, 16:02

Re: Как да ползвам Вентолин в моята ситуация?

Мнениеот FramarLekari » 07 Юли 2014, 11:26

Здравейте, ba6ticata!

Вентолин и Онбрез съдържат активни вещества, спадащи към група лекарства, наречени бронходилататори.

За овладяване на остър пристъп Вентолин се употребява с едно или две впръсквания. За поддържащо лечение Вентолин се използва до 4 пъти дневно по 2 инхалации (впръсквания). Не бива да се превишава тази доза!

Непременно посетете за консултация лекуващия си лекар след връщането му на работа!
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта