Искат да премахнат и двата ми яйчника – какви са последиците?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Искат да премахнат и двата ми яйчника – какви са последиците?

Мнениеот maminka » 04 Юли 2014, 15:45

Преди два месеца станах на 34 години и имам три дечица.
Преди седмица ми съобщиха, че искат да премахнат и двата ми яйчника :shock: голямо шубе ме е хванало и съм в ужасна паника, не зная към кой друг лекар да се обърна за второ мнение, различни хора ми препоръчват различни лекари, а моя по принцип се води, че е от добрите в града, но... май вече не можеш да се доверяваш :(

На левия яйчник, отдавна знаех, че имам киста, за целта тогава ми предписаха противозачатъчни, които ми помогнаха, кистата намаля. Спрях ги по усмотрение на гинеколога. Каза ми, ако няма нищо чак след половин година да дойда, това се падаше минала седмица. Имах и известни болки в корема, както и не особено редовен цикъл, но той никога не е идвал навреме.

След прегледа ми каза, че се налага премахването и на двата ми яйчника, понеже и на двата имам големи кисти, които правя рецидиви, а ако се спукат ще стане лошо.

Наистина не искам да се стига до там, но ако все пак наистина се наложи премахването и на двата ми яйчника, какви ще са последиците?
Ще влезна ли в критическа, мога ли да се подложа на някаква хормонална терапия, с която да не вляза в третата възраст веднага? Надявам се, че никой не е минавал през ада, но знам, че има жени, които са преживели това и много се надявам да пишат...
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Искат да премахнат и двата ми яйчника – какви са последиците?

Мнениеот MerryPop » 04 Юли 2014, 15:50

Моя близка приятелка мина през това успешно, но след него психическата травма й дойде в повече и почти напълно спря да общува с хора.
Има терапия, не се безпокой, важно е психически да останеш стабилна, а и все пак имаш три деца, тя имаше само едно гадже дето хич не струваше и май са се разделили. Така, че не се отчайвай, гледкай си децата и вярвай, че всичко ще се нареди ;)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Искат да премахнат и двата ми яйчника – какви са последиците?

Мнениеот Suzi » 04 Юли 2014, 16:29

Здравей maminka,
аз преживях това нещо съвсем скоро и ми махнаха не само яйчниците, но и матката.
Няма нищо страшно,ако мислиш позитивно.Аз съм на 39 г. и имам две деца.Не че мислех да имам още, но мисълта за лишаването от тази възможност беше гадничка. Но бързо се справих с нея, само като си спомнях за ужасните болки,които имах и как почти губех съзнание от болка.Имах ендометриозни кисти и на двата яйчника и ужасни сраствания .Приеми премахването на яйчниците като едно добро начало,а не като край, защото наистина е така.Е, има и малко неприятни моменти/топли вълни,малко безсъние/, но сравнено с това,което е било е нищо.Така,че гледай смело напред и всичко ще е наред.
Suzi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2014, 16:20

Re: Искат да премахнат и двата ми яйчника – какви са последиците?

Мнениеот maminka » 07 Юли 2014, 13:50

Suzi написа:Здравей maminka,
аз преживях това нещо съвсем скоро и ми махнаха не само яйчниците, но и матката.
Няма нищо страшно,ако мислиш позитивно.Аз съм на 39 г. и имам две деца.Не че мислех да имам още, но мисълта за лишаването от тази възможност беше гадничка. Но бързо се справих с нея, само като си спомнях за ужасните болки,които имах и как почти губех съзнание от болка.Имах ендометриозни кисти и на двата яйчника и ужасни сраствания .Приеми премахването на яйчниците като едно добро начало,а не като край, защото наистина е така.Е, има и малко неприятни моменти/топли вълни,малко безсъние/, но сравнено с това,което е било е нищо.Така,че гледай смело напред и всичко ще е наред.

А след операцията предписаха ли ти хормонална терапия и ако е така до каква възраст трябва да приемаш лекарства или си остава за цял живот?
Като те слушам страшно се обнадеждавам и дъщеря ми говори така, но като е човек минал през това се чувствам много по-сигурна :) а и не мога да повярвам, че неразположенията ти се свеждат до това, прекрасно е, въпреки че е индивидуално при всеки човек... :)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Искат да премахнат и двата ми яйчника – какви са последиците?

Мнениеот Lollipop » 08 Яну 2015, 11:23

Звучи наистина плашещо, но за щастие вие вече имате деца, нещо, което е истински плюс и благословия. Надявам се вече всичко да е добре при вас! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта