Дексаметазон - странични ефекти

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Дексаметазон - странични ефекти

Мнениеот svetulka_72 » 02 Сеп 2011, 14:51

От 2-3 год. имам поставена диагноза увредени нервни коренчета на ниво С-4 С-6, но не съм приемала лекарства. През месец април обаче поради силни болки се нложи да предприема лечение. Предписаха ми Милгама-ампули, Дексаметазон-ампули и Фламексин-таблетки. На втория ден след приема усетих цялото си тяло и лице подпухнали. Качих и доста килограми в областта на корема, кръста и бедрата, които безуспешно се опитвам да сваля вече четири месеца и все още усещам тялото си като напомпено, появи ми се и акне. Наскоро установих, че проблемите ми се дължат на Дексаметазона. Прочетох, че по време на лечението и след това е трябвало да консумирам безсолни храни, тъй като солта задържала водата в тялото и Дексаметазона пречи на правилното й изхвърляне от организма. Нищо от това и от страничните ефекти на Дексаметазона не ми бе обяснено от лекуващия лекар. Колко време трябва да мине, за да се изчисти организмът ми от лекарството и дали това ще стане? Ще успея ли да си възвърна предишните си килограми и какво да направя? Какви храни трябва и не трябва да консумирам и дали упражненията, които правя ще имат ефект?
svetulka_72
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2011, 14:20

Re: Дексаметазон

Мнениеот FramarModEli » 09 Сеп 2011, 14:25

Екскретирането на Дексаметазона от организма, става за 24часа. Колкото до това, с какво да се храните, не е необходим някакъв хранителен режим при прием на Фламексин и Милгама Н. Незнам какви упражнения правите, рехабилитация ли провеждате или упражнения за отслабване.
FramarMod2
FramarModEli
 
Мнения: 81
Регистриран на: 15 Апр 2011, 09:30

Re: Дексаметазон

Мнениеот georgi_78 » 09 Сеп 2011, 16:14

Така като гледам, страничните реакции нямат край :shock:
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Дексаметазон

Мнениеот Margo » 12 Сеп 2011, 12:12

georgi_78 написа:Така като гледам, страничните реакции нямат край :shock:

То май за едно помагат, на друго вредят :(
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Дексаметазон

Мнениеот bubulina » 19 Сеп 2011, 11:28

То по принцип антибиотик без странични реакции няма, затова гледам да са сведени до минимум и така. Иначе за едно го пиеш, то друго уврежда, но и лекарите понякога не са много съобразителни в това отношение.
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Дексаметазон

Мнениеот micky » 25 Сеп 2011, 17:25

Мен вече ме е страх да ходя по лекари, то всеки път все антибиотик изписват, нормално ли е това. :(
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Дексаметазон

Мнениеот eli » 22 Ное 2011, 16:57

Никак не е нормално. Толкова са ни изнежени организмите с тези антибиотици, че няма на къде повече. Децата ни имат толкова понижена имунна система, и всичкото е зареди некачествена храна, редовни антибиотици и др.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron