С кръвен тест на майката се предотвратява спина бифида при плода?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

С кръвен тест на майката се предотвратява спина бифида при плода?

Мнениеот Loreyn » 11 Авг 2014, 14:19

Приятелка ми спомена, че е говорила скоро с гинеколожката си, та тя й е казала, че има нов кръвен тест може да се предотвратят раждания на деца с вродени гръбначни дефекти или по-специално на спина бифида, но не съм сигурна дали просто е измислен или вече се практикува :?

Исках да попитам дали това е наистина така? Интересувам се, понеже съм в седми месец и ако се установи такова нещо не зная дали е поправимо в толкова напреднала бременност?
img.php.jpg
img.php.jpg (9.8 KiB) Прегледано 671 пъти

Ще съм много щастлива, ако се окаже истина, че този кръвен тест може да предотврати спина бифида, но по какъв начин се подпомага организма, за да се "поправи" вроденият гръбначен дефект? :?
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: С кръвен тест на майката се предотвратява спина бифида при плода?

Мнениеот Harmony » 11 Авг 2014, 14:27

Все още не е навлезнал този тест, но мисля, че скоро трябва да стане факт. Учените просто са установили, че при липсата на форма на вит. В9 плода е в по-голям риск от спина бифида, от колкото при нормалните стойности, т.е. не се лекува плода, а се предотвратява развитието на подобен гръбначен дефект.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта