Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!
Правила на форума
Добави отговор

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

19 Дек 2016, 14:02

valia.st написа:може би и трите - възпитанието, храната и хигиената...

и
плюс генетично заложеното от последното мнение

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

19 Дек 2016, 16:18

Според мене всички главно са застрашени от гледна точка на фактора, свързан с наследствеността. С други думи, ако си застрашен, значи си, без значение и всеки месец да си на зъболекар.

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

19 Дек 2016, 17:30

първа ще е тя...

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

20 Дек 2016, 11:20

Когато имаш лоши гени за зъбите значи още по-старателен и внимателен да си в хигиената си. Няма какво друго да направиш. Като я поддържаш редовно, няма да е трагично положението. Няма как да спреш да се развалят зъбите ти, но поне по-трудно да се развалят благодарение на грижите, които се полагат.

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

22 Дек 2016, 10:56

Да, значи от по-рано ще успееш да си направиш кариесите и няма да се влоши положението, сега е толкова напреднала медицината, че и зъбите по-лесно се поддържат. Друг въпрос е, че е адски скъпо и айде.. занемарява асе това. Не знам за деца дали е безплатно и колко е безплатно...

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

06 Яну 2017, 16:30

Грижата и за зъбите, като всяка друга грижа си изисква грижа! Разбрахте ли ме! Предразположеността е ясна, но ако кариес се хване преди да стнае дупка в устата, е предимство, нали?

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

10 Яну 2017, 15:25

svetlozara написа:Да, значи от по-рано ще успееш да си направиш кариесите и няма да се влоши положението, сега е толкова напреднала медицината, че и зъбите по-лесно се поддържат. Друг въпрос е, че е адски скъпо и айде.. занемарява асе това. Не знам за деца дали е безплатно и колко е безплатно...


И аз мисля, че трябва да има безплатни определен брой направа на кариеси, ако отидеш при зъболекар, който работи по здравна каса. Иначе изцяло безплатно няма никъде вече.

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

17 Яну 2017, 15:29

belleville написа:
svetlozara написа:Да, значи от по-рано ще успееш да си направиш кариесите и няма да се влоши положението, сега е толкова напреднала медицината, че и зъбите по-лесно се поддържат. Друг въпрос е, че е адски скъпо и айде.. занемарява асе това. Не знам за деца дали е безплатно и колко е безплатно...


И аз мисля, че трябва да има безплатни определен брой направа на кариеси, ако отидеш при зъболекар, който работи по здравна каса. Иначе изцяло безплатно няма никъде вече.

Има няккави прегледи, особено пък за деца, не мисля, че се плаща нещо. А за желанието за миене на зъбките, от както купихме ел. четка сега по Коледа, ходят да си мият по 3 пъти на ден зъбите/

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

17 Яну 2017, 16:30

Голяма част от миенето на зъбите е до навика и удоволствието. Не трябва да се пренебрегва хигиената на зъбчеатата, и без друго тук не можем да се похвалим с много качествена храна, на която да разчитаме.

Re: Защо българските децата са с най-много кариеси, спрямо връстниците си в Европа?

17 Яну 2017, 23:37

Много често при добра хигиена и ходене при зъболекар се получават неприятности със зъбките. Потъмняват, ронят се, направо черни стават. Не знам от какво се получава, но доста деца имат такива проблеми. И не мисля, че от храната става.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3, 4