Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот borkova » 02 Дек 2014, 17:52

Видях рецептата и понеже ми се видя доста изкусителна, но не съм чувала някоя от приятелките ми до сега да я прави, а искам да я пробвам, реших да попитам тук някой да не би да е експериментирал, а да си мълчи! :D :D

Крайният вариант е този
potato-pizza.jpg
potato-pizza.jpg (19.23 KiB) Прегледано 1026 пъти
и смятам, че ако се направи така както трябва ще стане много много вкусен :!: :!:

Блата се прави от настъргани картофки, яйца и брашно, след това се пече на тиган :roll: смятам, че ще стане доста хрупкав, но и трябва да се изпече добре, а не зная дали би могло да се получи, ако картофения блат се готви на тиган :roll:
Надявам се някой да е правил този експеримент за пица с картофен блат и да ми каже точните си пропорции, че там ми е най-слабото място! :oops: :) :)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот belleville » 02 Дек 2014, 17:58

Преди време правих едни картофени палачинки, станаха супер вкусотия, но беше голяма хамалогия, понеже трябваше през тензух да се изцедят, колкото е възможно по-добре вече настърганите картофи, така смятам, че ще пуснат прекалено много вода и картофения блат ще е по-скоро сварен от колкото печен, пробвай пак така, но се опитай да поизцедиш колкото е възможно повече от водата на картофките :!: :!:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот franky » 03 Дек 2014, 11:25

Смятам, че би се получило добре, макар и странно, понеже и доматките ще пуснат сок, ще опитам, изглежда че става и бързо на всичкото отгоре, ама си мислих дали предварително да не сваря леко картофките, та да ускоря процеса, ако ги направя на пара си мисля, че няма да пуснат и много водичка :idea: :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот silver933 » 03 Дек 2014, 12:26

Ами сварете първо каротфите, че да не пускат вода, от друга страна, вие като си пържите картофи колко вода пускат според вас? тъй де, аз не съм пробвал, ама мисля, че ще се получи :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот silver933 » 03 Дек 2014, 12:26

Ами сварете първо каротфите, че да не пускат вода, от друга страна, вие като си пържите картофи колко вода пускат според вас? тъй де, аз не съм пробвал, ама мисля, че ще се получи :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот Anka » 16 Дек 2014, 16:46

Сигурно ще стане вкусно, аз ще пробвам и ще ви кажа, а може би и с повече кашкавалче отгоре :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот silver933 » 14 Юли 2015, 09:05

Абе глупости, много зависи от цялата спойка и как се правят, на картофите дори когато се пекат им се слага вода, а ти се притесняваш, че те ще пуснат някаква. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот Andrey » 14 Юли 2015, 09:27

Кога не е с някой дебел блат отдолу не ми я хвали, надали е особено вкусно с картофи :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот Ginger » 14 Юли 2015, 09:42

Andrey написа:Кога не е с някой дебел блат отдолу не ми я хвали, надали е особено вкусно с картофи :)

Хаххахахах страшен си, Андрейка, а ти защо въобще слагаш нещо върху блата, печи и яж само тестото :mrgreen:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Пица с картофен блат, някой правил ли е подобен експеримент?

Мнениеот Anka » 04 Авг 2015, 13:25

въпрос на вкус има някои хора, които наистина обичат дебела пица, на мен ми харесва да е хрупкава и тънка! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта