Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот franky » 12 Мар 2015, 17:19

Откакто се е родило детето ми се иска още веднъж да изчистя матрака. Първия път го направих с дистрибутор на едни прахосмукачки, но нямам възможността да я закупя, затова си търся някакви начини, с които да мога сама да се справя с изчистването на матраците от акари без специални машини и препарати :idea:

Казват, че почти нищо не може да ни помогне да изчистим акарите, дори купуването на нов матрак не гарантира това, а за мен е важно поне докато детето порасне да си спим на чисто и да предотвратим алергии и всичко, което могат да ни донесат приятелите, с които си лягаме и ставаме :lol: :lol: Осъзнавам, че е невъзможно да премахна акарите само по редовния начин, затова се надявам да ми дадете съвет за по-ефективен!
max.jpg
max.jpg (7.87 KiB) Прегледано 1239 пъти
Има ли нещо по-специално, което мога да направя, за да изчистя матраците от акари, но да не ползвамсвръх скъпите и извънредно модерни машини или пък някаква силни препарати :idea: Надявам се да получа съвет, който да изпробвам, въпреки че не мога да бъда сигурна дали акарите ще си останат там или ще съм ги премахнала. :|
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот BeenieGal » 12 Мар 2015, 17:23

Напълно невъзможно е това и не зная защо някои хора държат да спят на абсолютно чисто, т.е. ясно е, че няма как да стане, ние едно време си спяхме безпроблемно на креватчетата на батковци и каки, не мисля, че разликата е огромна :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот LaCoquine » 12 Мар 2015, 17:27

Лятото може да го изнасяш да се напича, знам че помага, но сега зимата има разни препарати, които са по-сигурния вариант :idea: Съмнявам се, че разни други щуротии ще помогнат!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот exotic » 12 Мар 2015, 17:31

Ако нямате алергии не мисля, че има смисъл да се опитваш да ги изтребваш горките акарчета, само със зора си ще останеш, няма да успееш! :D :D
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот annamaria » 13 Мар 2015, 11:49

То препарати, че има, има, но трябва да прецените кое ще е по-вредно за детето според вашите разбирания... :roll:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Мар 2015, 11:02

Аз всяка седмица изсмуквам с прахосмукачката матраците. НЕ мисля, че е възможно да се отървем, все пак на следващото лягане ще отпуснем сумати мъртва кожа и след 2 дена пак ще се навъдят зверовете. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2015, 11:40

Не мисля, че и отвари да се правят ще е по-добре, все пак ще се овлажни матрака и точно за времето, което изсъхне "жителите" му ще се върнат по местата си. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот annamaria » 20 Мар 2015, 13:39

Kaya написа:Не мисля, че и отвари да се правят ще е по-добре, все пак ще се овлажни матрака и точно за времето, което изсъхне "жителите" му ще се върнат по местата си. :)

А какви отвари могат да се направят в случая :lol: ?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Възможно ли е да изчистим матраците от акари без специални машини и препарати?!

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Мар 2015, 16:43

Можеш си пръскаш леглото със спирт, дали обичат миризмата на алкохол. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта