Притеснение след употреба на Зинат

Притеснение след употреба на Зинат

Мнениеот Chislo » 07 Юли 2015, 14:53

Здравейте!

Имах гнойна ангина, която лекувах със Зинат. / за десет дена /
На седмия ден от приема му, получих страшни, ужасни, кошмарни, нетърпими болки в стомаха, като след тях започна черна диария. Преди това също имах диария, но беше нормален цвят. Както и да е - изкарах лечението до края, като се надявах, че просто е реакция от антибиотиците.
Но след като три дена, след края на антибиотика - тези болки продължиха / въпреки, че не с тази сила, с която започнаха /, диарията също - се разрових в интернет и същите симптоми, като моите отговаряха на стомашно кървене.
Пуснах си ПКК - хемоглобинът ми от 154 / преди лечението УНГ ми пусна ПКК / за две седмици е паднал на 125.
Само да уточня, че не съм имала менструация през този период, чакам тези дни да се появи. И съвсем сериозно се притесних за някакво вътрешно кървене / от стомаха, червата или не знам и аз /.

Филмирам ли се или наистина има място за притеснение? Винаги съм била със страшно висок хемоглобин, за първи път имам такъв.
Може ли просто антибиотика да е бил силен и да ми е свалил хемоглобина така изведнъж? / Въпреки, че не пия за първи път антибиотик и такова нещо не ми се е случвало /

Все още ме боли корема и горе към стомаха, но както казах съм пред цикъл и в момента - това може да е нормално ПМС.

Благодаря, ако някой се отзове на притеснението ми!
Chislo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2015, 14:30

Re: Притеснение след употреба на Зинат

Мнениеот FramarLekari » 08 Юли 2015, 18:24

Здравейте, Chislo!

Зинат може да причини като страничен ефект тежка диария, примесена с кръв. Препоръчително е да се приема пробиотик заедно с антибиотичната терапия за превенция на нежелани реакции при употребата на антибиотик.

Препоръчваме Ви да се консултирате с лекар, за да се изключат други причини за проявената симптоматика и да Ви се назначи при необходимост терапия.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Притеснение след употреба на Зинат

Мнениеот Chislo » 08 Юли 2015, 22:30

Здравейте, framar!
Много Ви благодаря за включването!
Пробиотик ми беше изписан, заедно с антибиотика - Laktifort. Както и противогъбично - Кандизол.
Т.е мисля, че взех всички "предпазни" мерки при употребата на антибиотик.

Ще запиша консултация с личния лекар, след месечния си цикъл, ако нещата останат същите.

Благодаря Ви отново! Бъдете здрав/а!
Chislo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2015, 14:30

Re: Притеснение след употреба на Зинат

Мнениеот Harmony » 23 Юли 2015, 16:16

Chislo написа:Здравейте, framar!
Много Ви благодаря за включването!
Пробиотик ми беше изписан, заедно с антибиотика - Laktifort. Както и противогъбично - Кандизол.
Т.е мисля, че взех всички "предпазни" мерки при употребата на антибиотик.

Ще запиша консултация с личния лекар, след месечния си цикъл, ако нещата останат същите.

Благодаря Ви отново! Бъдете здрав/а!

Има ли някакво развитие при теб, с тези чревни вируси сега, направо да се чуди човек от какво по-напред да се опази, дали от вирусите или от антибиотиците :!:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта