За пениса ми - проблеми след обрязване

За пениса ми - проблеми след обрязване

Мнениеот bigkolio » 14 Окт 2011, 04:23

Здравейте
Обрязах се преди седмица на 07.10 поради фимоза.Мисля,че е пълно обрязване,в момента конците са точно до ръба на главата на пениса.След операцията третирам мястото с йодасепт гел и бани с калиев перманганат.Според мен се възстановявам добре,но днес забелязах бяла слуз между конците и главата.Както споменах конците са в голяма близост до главичката и в повечето време са загърнати от останалата кожа,която в не еректирало състояние се забръща и покрива част от главичката.Трябва ли да ме притеснява появата на тази слуз?Аз я почистих внимателно докато правих банята с калиевия перманганат.Възнамерявам да започна и бани със тетра.Какви други продукти да ползвам освен йодасепт?Конците трябва да паднат сами-колко дена след операцията да очаквам да се случи това?А да третирам ли мястото на операцията с крем против белези когато паднат конците?
И още нещо което много ме вълнува-още преди да се обрежа ми се появиха малки,ситни бели пъпчици по ръба на главичката на пениса.Сега като съм обрязан дали ще изчезнат сами или трябва да ги лекувам с нещо?
bigkolio
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Окт 2011, 01:29

Re: За пениса ми?

Мнениеот Bella » 14 Окт 2011, 15:58

На колко години си че са ти правили фимоза?Това се прави главно на деца :o и Още нещо, не се ли консултира с лекар за белите пъпчици, може да са гъбички по пениса.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: За пениса ми?

Мнениеот bigkolio » 15 Окт 2011, 16:37

Благодаря на Bella за компетентния и полезен отговор.
bigkolio
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Окт 2011, 01:29

Re: За пениса ми?

Мнениеот Violetta » 15 Окт 2011, 18:30

Винаги на лекар, всяко самолечение в тази област може да е фатално!
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: За пениса ми?

Мнениеот bigkolio » 15 Окт 2011, 22:05

Явно медицински лица не влизат в този форум.Ще трябва да се притеснявам докато се видя с доктора ми във вторник.
bigkolio
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Окт 2011, 01:29

Re: За пениса ми?

Мнениеот Violetta » 16 Окт 2011, 08:02

Напротив, влизат, но сам разбираш, че никой не иска да поеме отговорност за думите си, защото няма как да ти кажем каквото и да е, без да си отишъл на преглед при правилния специалист. Всичко друго е на базата на предположения и вероятно би ти навредило повече, отколкото да ти помогне.

Трябва ли да ме притеснява появата на тази слуз?Аз я почистих внимателно докато правих банята с калиевия перманганат.
Веднага на лекар, който да даде мнение.
Възнамерявам да започна и бани със тетра.Какви други продукти да ползвам освен йодасепт?
Каквото ти е предписал докторът, който следи състоянието ти!
Конците трябва да паднат сами-колко дена след операцията да очаквам да се случи това?А да третирам ли мястото на операцията с крем против белези когато паднат конците?
Опитай с това.
И още нещо което много ме вълнува-още преди да се обрежа ми се появиха малки,ситни бели пъпчици по ръба на главичката на пениса.Сега като съм обрязан дали ще изчезнат сами или трябва да ги лекувам с нещо?
Какво е мнението на лекуващия лекар?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: За пениса ми?

Мнениеот Bella » 16 Окт 2011, 14:19

Violetta написа:Напротив, влизат, но сам разбираш, че никой не иска да поеме отговорност за думите си, защото няма как да ти кажем каквото и да е, без да си отишъл на преглед при правилния специалист. Всичко друго е на базата на предположения и вероятно би ти навредило повече, отколкото да ти помогне.

Трябва ли да ме притеснява появата на тази слуз?Аз я почистих внимателно докато правих банята с калиевия перманганат.
Веднага на лекар, който да даде мнение.
Възнамерявам да започна и бани със тетра.Какви други продукти да ползвам освен йодасепт?
Каквото ти е предписал докторът, който следи състоянието ти!
Конците трябва да паднат сами-колко дена след операцията да очаквам да се случи това?А да третирам ли мястото на операцията с крем против белези когато паднат конците?
Опитай с това.
И още нещо което много ме вълнува-още преди да се обрежа ми се появиха малки,ситни бели пъпчици по ръба на главичката на пениса.Сега като съм обрязан дали ще изчезнат сами или трябва да ги лекувам с нещо?
Какво е мнението на лекуващия лекар?

Виолета, сама противоречиш на думите си.Препоръчваш Содермикс, но специалист ли си в областта на медицината и фармацията? За мястото, което трябва да се третира в случая смятам, че преди консултация с лекар не бива да се използва каквото и да е. Областта на гениталиите е много деликатна и използването на какъв да е мехлем или препарат може да подразни лигавицата. Все пак аз също не съм медицински специалист и препоръчвам горещо консултация с лекар.Похвално е, че сте се обърнали и към др.Нойков, той би могъл да ви помогне много повече в случая от колкото ние с Виолета.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: За пениса ми?

Мнениеот Violetta » 16 Окт 2011, 18:38

Bella написа:Виолета, сама противоречиш на думите си.Препоръчваш Содермикс, но специалист ли си в областта на медицината и фармацията? За мястото, което трябва да се третира в случая смятам, че преди консултация с лекар не бива да се използва каквото и да е. Областта на гениталиите е много деликатна и използването на какъв да е мехлем или препарат може да подразни лигавицата. Все пак аз също не съм медицински специалист и препоръчвам горещо консултация с лекар.Похвално е, че сте се обърнали и към др.Нойков, той би могъл да ви помогне много повече в случая от колкото ние с Виолета.

Взимам си думите назад! Не опитвайте нищо, преди да видите доктор.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: За пениса ми?

Мнениеот bigkolio » 16 Окт 2011, 23:31

Естествено,че ще се консултирам с лекаря който извърши операцията.Проблема е,че ще се видя с него във вторник,а дотогава не ми се иска да продължавам с йодасепт.Исках да разбера с какво мога да заместя йодасепта.
bigkolio
 
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Окт 2011, 01:29

Re: За пениса ми?

Мнениеот Greenfly » 21 Окт 2011, 15:06

Кво стана след срещата със лекаря?
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта