Фимоза при бебе - какво да направим?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Фимоза при бебе - какво да направим?

Мнениеот GRIP » 16 Ное 2011, 20:56

От раждането на малкия педиатърката ни препоръча да заголваме пениса,но нищо не се случи има сериозна ципа а вече е на една година и три месеца,сега какво ни предстои,трябва да ходим на хирург но каква е точно процедурата? Ако някой е минал по този път да пише. :!: :!: :!: :!: :!:
GRIP
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2011, 20:38

Re: Фимоза при бебе

Мнениеот radowen » 17 Ное 2011, 14:50

Здравей,
Като майка на 4-год. момченце ще споделя, че преди времсе бях побъркала на тази тема - хиляди за и против т.нар. "забелване". и ти кажа, че нищо не съм правила. Когато беше на 2 год оперираха от херния. Тогава помолих, докато е под упойка лекарите да извършат т.нар.забелване. Анестизиологът тогава ми каза, че тово е физиологичен процес и до 3 год. е нормално да се извърши. Бих те посъветвала вечер, когато измиете дупето спомощта на бебешко мляко за тяло лекичко да опитваш да забелваш. Постепенно - вечер по вечер, но така че да не се стресира малкия! Ще успееш-ще видиш!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Фимоза при бебе

Мнениеот tweety » 17 Ное 2011, 15:15

Не е проста работа това повярвайте ми, аз съм майка на момиченце и не ми се е налагало, но една дружка има момче на 6 години и скоро ходи да го цепят. Голям рев беше! Тя ражда в Италия и там никой не и е казал какво да прави докато детето не порасна. Ако не беше влязъл да се къпе с татко си и той не бе забелязъл, че нещо не е наред. Повече от една седмица ходене по мъките беше.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Фимоза при бебе

Мнениеот radowen » 17 Ное 2011, 15:27

GRIP,ко си от София - виж Клиниката на д-р Бранков в Пирогов, напиши в Гугъл д-р Бранков и има сайт никата му у форум, в който той актовно участва. Има и контакти!
Важното е, каквото и решиш да предприемеш, да не стресираш детенцето!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Фимоза при бебе

Мнениеот GRIP » 17 Ное 2011, 23:14

Благодаря за съветите,ще пробваме след къпане с кремче и дано да има ефект,преди това пробвахме с Адвантан но нямаше някаква промяна.В краен случай ще се консултирам с хирург.
GRIP
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2011, 20:38

Re: Фимоза при бебе

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Ное 2011, 16:11

GRIP написа:От раждането на малкия педиатърката ни препоръча да заголваме пениса,но нищо не се случи има сериозна ципа а вече е на една година и три месеца,сега какво ни предстои,трябва да ходим на хирург но каква е точно процедурата? Ако някой е минал по този път да пише. :!: :!: :!: :!: :!:


Здравейте,
на първо място е важно да се диференцира патологичната от така нар. физиологична фимоза. Затова бих ви препоръчала да посетите детски хирург. Прегледът при детски хирург не значи задължително "обрязване". Той може да прецени дали се касае за физиологична фимоза, която е нормално състояние за дете на една година и три месеца. След като ви прегледа и установи, че се касае за физиологична фимоза, спокойно може да се изчака, докато завърши физиологичния процес на отдръпване на препуциума (кожичката на главичката на пениса). Само при 2-4 % от момчетата се наблюдава вродена фимоза, която е патологично състояние. "Забелването" на главичката на пениса може да се постигне няколко месеца след раждането, както и след 3-5 години, при някои момченца дори и по-късно( 40% от момчетата до 1 година, 90% от момчетата до 4 години и 99% от момчетата до 15 години). Най-важното е родителите да бъдат внимателни и да не дърпат силно кожичката на пениса, тъй като в стремежа си да я върнат назад може да я наранят и да се стигне до усложнения. След като вече тя сама се издърпва малко, може нежно да я отдръпвате, когато правите тоалета на детето, за да може да измиете главичката и целите гениталии с вода ( може и малко сапун за бебета). По-преценка на наблюдаващия ви лекар може да се направи и курс на лечение с кортикостероиден крем.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Фимоза при бебе - какво да направим?

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 12:07

Това с опъването не е ли остаряло разбиране? Повечето лекари твърдят, че не е нормално да се прави. От друга страна се чудя на 100% ли се издърпва кожата, а това да опъваш и то да реве, пищи и да има кръв ми се вижда пък ненормално! Иначе аз не съм питала лекар, на моят син му остава още малко да стигне до края на този процес без да съм опъвала изобщо, а е на близо 6г. Какво означава това, че трябва да отида да го оперират ли?! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Фимоза при бебе - какво да направим?

Мнениеот Kaya » 30 Яну 2015, 11:53

Това си е някаква отживелица, деца пищят като луди и се забелват главичките им, а никой не съзнава, че всъщност няма нужда и не трябва нищо да се прави на сила и жестоко!
Моят син е на 6г. и никога не съм правила нищо, почти до края е стигнало заголването, не съм го опъвала, не съм го дърпала, не е усетил и грам болка. Сега последно имаше някакво зацапване, което приличаше на белеща се кожичка, ползвахме кремче. Говорихме с доктора и препоръча адвантан всяка вечер и леко да отдръпавме, аз дори го карам сам да го прави, без д аизпитва болка, а само докато изпитва комфорт. А съвета "няма нищо да прайш, прати го на хирург" е абсурден!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Фимоза при бебе - какво да направим?

Мнениеот Snejna » 06 Апр 2015, 10:02

Добре де, в кой момент решаваме, че нещата са нормални? :roll: без да сме извършвали манипулации за издърпване, изпъване, удряне? :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта