Търся добър рехабилитатор - човекът не може да измине повече от 10-20 метра без почивка

Търся добър рехабилитатор - човекът не може да измине повече от 10-20 метра без почивка

Мнениеот kolev87 » 23 Май 2018, 12:28

Здравейте,

Става въпрос за човек, който има нужда от рехабилитация след претърпяни две операции на АВ фистули около гръбначен мозък. Бих искал да ме посъветвате към кой рехабилитатор, физиотерапевт може да се обърнем, за да подобри състоянието му доколкото е възможно. Основния проблем е придвижването на собствен ход, движи се без помощни средства, но не може да измине без да спре за почивка повече от 10-20 м.

В текста по-долу той е описал текущата симптоматика:

От кръста надолу усещането е като разпъване и раздуване на краката и в областта на таза.В областта на кръста усещането е като опасване, което ме стяга до болезненост. При изминаване на 10-20 крачки тези симптоми се усилват най-вече от вътрешната страна на бедрата, в слабините и отпред под корема. Имам намалена сетивност от кръста надолу по краката и ходилата. Има периоди на относително стабилизиране на състоянието, а има такива и на влошаване. При влошаване на състоянието се усещат потрепвания по краката на различни места. Появяват се и конвулсивни свивания на краката, но и при двата случая липсва някаква закономерност. Обикновено сутрин след сън се чувствам по - отпуснат, а с напредването на деня симпотомите се усилват. При пътуване симптомите се усилват и достигат до болезненост. Имам проблеми с уринирането и дефекацията, но с известни затруднения засега се справям. Според лекуващите лекари проблема се дължи на уврежданията на гръбначния мозък предизвикани от установените АВ фистули, но провеждането на физиотерапия и рехабилитация може да помогне.
kolev87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2018, 11:10

Re: Търся добър рехабилитатор

Мнениеот Elica » 23 Май 2018, 12:56

Пробвали ли сте направо с клиники по рехабилитация, има по градовете и масажни студиа, където работят професионалисти - рехабилитатори, наблягащи на лечебните масажи.
И най-вече за кой град става въпрос?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Търся добър рехабилитатор

Мнениеот kolev87 » 23 Май 2018, 13:05

Принципно сме в района на Велико Търново, но не е проблем, да се посети където и да било рехабилитационен център в България, било то и платено. Опитахме с масажи с рехабилитатор, който работи в нашият град, но за момента няма никакво подобрение. Най-вече питам тук, тъй като заболяването е много рядко срещано и повечето рехабилитатори, на които сме попадали до сега за сефте го чуват.
kolev87
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2018, 11:10

Re: Търся добър рехабилитатор

Мнениеот Elica » 23 Май 2018, 13:06

Аз не мога да ти помогна с препоръка, просто си мисля, какво би било удачно.
защо не кандидатствате в някой рехабилитационен център да ви вземат? от там вече може да получите инфо и за специалисти.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Търся добър рехабилитатор - човекът не може да измине повече от 10-20 метра без почивка

Мнениеот annamaria » 18 Юни 2018, 14:59

А може би в отделението по травматология и ортопедия в Елин Пелин. Там няма начин да няма рехабилитатори.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Търся добър рехабилитатор - човекът не може да измине повече от 10-20 метра без почивка

Мнениеот rali06 » 19 Юни 2018, 16:53

Има,нали там оперираха майка ми.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Търся добър рехабилитатор - човекът не може да измине повече от 10-20 метра без почивка

Мнениеот annamaria » 20 Юни 2018, 14:59

То по принцип навсякъде има, но трябва да са доказани специалисти.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта