Гости с преспиване - полезни съвети

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Гости с преспиване - полезни съвети

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Авг 2018, 10:52

От кога почнахте да пускате децата си на гости с преспиване и да вземате деца в домовете си да спят? Синът ми го пускам само в едно дете вече от 2 години, спало е само у тях, но сега иска да поканим дете у нас с преспиване и не съм сигурна даже какво да ги правя тея деца. Когато е у нас с приятелче да играят, настава някаква лудница, не си представям как ще ги накарам да си легнат да спят навреме, например, или дори ще ги убедя да вечерят. :)
Как успявате вие да се справите с гостито с преспиване, какви съвети може да ми дадете и от кога е удачно да почнем да каним деца?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Гости с преспиване - полезни съвети

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Авг 2018, 15:02

Канили сме често деца с преспиване у дома. Тъй като дъщеря ми и сина ми са на близка възраст, в началото бяха в една стая и така беше удобно, азщото в стаята имаше две легла. С напредването на възрастта ги разделихме, след това ползвахме надувами дюшеци, гостите спяха на леглото, а домакина на земята. :mrgreen:
Не ги контролирах децата, това са вечери за изграждане на спомени, а не за гледане по часове. Против съм къпането,ако децата са по-малки, не мисля, че е редно, който и да е бил чужд човек да гледа децата голи, затова и съм казвала изрично, че аз не къпя, ако желаят да си правят тоалета преди гостуването.
приготвянето на вечерята винаги е било лесно, винаги сме поръчвали пица или китайска храна, ако детето няма алергии. На следващия ден в уречен час изпращам до дома и това е.
Няма нищо сложно, стига сама да не решиш да го правиш сложно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Гости с преспиване - полезни съвети

Мнениеот Frac » 07 Авг 2018, 17:37

Аз имам 2 деца на 6 и 5 год и от година приемаме гости и ги изпращам също с приспиване за 1 нощ. Обикновено е лудница и шуреят :) Приспиването е дъгъл процес, но пък събират приятни спомени :) Мен дори ми е малко притеснено, когато пращам моите, защото са двама :grin: но казват, че са слушали. Разбира се, когато се наложи се вкарва малко контрол, защото те се самозабравят :) Аз пращам бельо, дрехи, четка за зъби, джапанки и някакъв десерт или нещо, което обичат всичките. Обикновено питам майката какво обича сина й, за да знам, че е ял. Вече си знаем номерата и предпочитанията :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Гости с преспиване - полезни съвети

Мнениеот Lollipop » 08 Авг 2018, 09:36

Не обичам да приемам, много се филмирам, че може да им стане нещо, особено на по-малки деца, предпочитам да си спят в къщите, но 1 път в годината, след рождените дни на дъщеря ми, приемаме няколко гости у дома, за да разглеждат подаръците и изобщо - купон да има. Тя е много щастлива и чака с нетърпение. Вече е доста голяма и иска да приема по-често гости, нямам против, защото са големи, но като малки много рядко се съгласявах - както казах, традицията беше на рождения ден.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron