Д-р Сашко Жежовски- кардиология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот vasil_a_g » 15 Сеп 2013, 20:11

Здравеите, на 29 години съм, мъж От 2-3 сидмици изпитвам тъпа болка в лявата част на гърдите и лявата ръка, болката се появява и изчезва почти през целия ден правиха ми 2 пъти ЕКГ и двата пъти беше нормално, ренген на бял дроб също нормален, пратиха ме в гастроентерологичното отделение там ми направиха ехография на която също показа че всичко е наред, 3 пъти за 1 месец кръвни изследвания на които беше завишено само CRP което беше 70, кръвното ми налягане е от 120-80 до 138-88, пулс 88-90. Трябва ли да се притеснявам за някакав проблем със сърцето
vasil_a_g
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Сеп 2013, 19:45

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот ameli » 09 Окт 2013, 16:34

Здравейте!През нощта се събудих с болки в сърдечната област-спях по гръб,болката се появи при вдишване,обърнах се на дясно,но това не помогна-едва когато станах спря.Болката траеше няколко секунди,беше като пробождане и стягане и се проявяваше само при вдишвне и издишване.През последната седмица усетих същата,то по-лека болка преди ставане,докато лежах на дясната си страна-пак само при поемане на въздух,премина без да правя нищо след минута.Аз съм на 35 години,не пия,не пуша от години,досега не съм имала такива проблеми.Можете ли да прецените по описанието ми за какво става въпрос?Дали имам повод за притеснение и към какъв лекар да се обърна?Наскоро поднових заниманията си с йога(начинаеща съм)-възможно ли е да има връзка с това?
Моля ви за съвет!Благодаря предварително!С уважение Ели
ameli
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Авг 2013, 21:09

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот sasha_88 » 22 Окт 2013, 10:00

Здравейте,Д-р Жежовски,искам да се обърна към Вас с огромна молба да ми помогнете!Ще започна от начало аз съм жена на 25 години,168 см съм висока ,тежа 55 кг,бях много енергична жизнена,нямах умора от нищо,чувствах се страхотно,бивша спортиска от националния отбор съм,с перфектен пулс,който учидваще всички тренъори в НСА,защото при огромно натоварване пулсут ми оставаше почти не променен.Февруари тази година си напипах възел на щитовидната,нямах никакви симптоми,но отидох на лекар страшно уплашена и разтревожена,след проведен преглед при ендокринолог д-рката ми каза ,че щитовидната ми работи перфекто,нямам промяна в хормоните,кръвното ми беше нормално,но понеже страшно се притеснявах ми измери пулс 115(не съм се оплаквала никога от сърцебиене ,не съм пила лекарства ,чувствах се страхотно)и ми каза ,че имам проблем с нервите(без да съм се оплаквала от нищо)изписа ми Небиволол 5мг 2х1/2 и Симпатил.Без да знам какво е Небиволол си го закупих и започнах да го пия и се започнаха проблемите.Почти постоянно сърцебиене ,промени в кръвното от 90/60-130-80,(преди имах кръвно 90/60-100/70 сутрин и се чувствах страхотно),замаяност,изтръпване на ръцете повреме на сън,сухота в устата,много често изведнъж ми става студено и ръцете и краката ми стават студени,а преди не беше така.Преди да започна да го вземам НИКОГА НЕ СЪМ ИМАЛА ПРОБЛЕМИ.И се започна едно ходене по лекари личната ме изпрати на кардиолог той ми направи кардиограма прегледаме обстойно,каза ,че имам здраво сърце и нищо ми няма ,но ме изпрати на ехокардиография,след направения преглед ми казаха,че имам пролапс на митралната клапа много незначителен и не е причина за сърцебиенето,смениха ми небиволола с конкор и ми казаха,че е от нерви.Започнах да пия конкора пак същото нещо сърцебиене ,замаяност пулсът ми е 80-100 ,но си чувствам сърцето всякаш бие много силно,забелязах,че колкото по -малка доза вземам замаяността ми изчезва.Моля Ви за помощ,имам чувството ,че ме направиха наркоман с този бета блокер,преди това се чувствах страхотно,а сега съм ужасно.Възможно ли е да имам някаква непоносимост от това лекарство и какво да правя,кардиолога ми каза ,че не било възможно да е от бета блокера,но аз знам как се чувствах преди това и със сигурност бях супер преди,а личната ми е на мнение,че не се изписва бета блокер без да има нужда на толкова млад човек,защото се взема до живот и човек не може да го спре.Какво е Вашето мнение,какво да правя?
sasha_88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Фев 2013, 10:47

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот Николай » 19 Ное 2013, 14:07

Здравейте,Д-р Жежовски
Искам да се обърна към вас за мнение.
Става въпрос за следното: на 45г. 170/78 от около 5 год. имам диагноза вегетативна дистония. Лекувам я с антидепресанти, ксанакс и валидол. като пия антидепресанти 3-4 месеца в голяма степен симтомите отшумяват и 5 -6 месеца пия само ксанакс общо на ден около 0,36 - 0,5 мг. рядко и валидол. Проблема ми е следния получавам често упресия в сърдечната област понякогя доста силна. Направих си преди няколко дена холтер, и тук се появи нещо за което искам от вас мнение.
в часовете през дения в които се чувствах зле се появи едно отклонение в отвеждания V3 V4 а именно промяна на T вълната от добра до смачкана и изоелектрична. Интересно е че се появявя след силно физическо натоварване но не по време на натоварването а във въстановителния период и остава така около 10 -20 min. На друго място се появи по същия начин при събуждането и изпиването на едно кафе без физическо натоварване.И в двата случая се чувстваше дискомфорт в гърдите и леко замайване в главата. Всичко друго при холтера е наред без нито едно прескачане. Ехокардиографията - отлична. Интересува ме следното възможно ли е вегетативната дистония да е свързана с изменението на T вълната и изобщо възможно ли е тези промени да са функционални. Възможно ли е тази промяна да води до този дискомфорт в гърдите. И изобщо кое е първично дистонията или проблема в сърцето кое трябва да се лекува активно. в кръвните изследвания имам леко завишен холестерол лош - 4/<3.36/ добър 0,90/>1/ общ 5,4/<5/ триглицериди 1,9 /<1.7/ ще направия един курс с Torvacard. Всички други кръвни изследвания в норма.
Благодаря ви предварително.
Николай
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2013, 13:24

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот Мария Добрева » 19 Ное 2013, 14:44

Здравейте д-р Жежовски , за първи път влизам в сайта и още го разучвам извинявам се ако не пиша където трябва. Аз съм майка на двама сина единият е 3 а другият на година и половина. Наскоро носих малкия на изследвания пуснаха му пълна кръвна картина с дефернциал. Всичко беше нормално поне така ми казаха освен че хемоглобинът беше малко нисък но било нормално понеже ни никнат зъби .Много често забелязвам че детето е по-бледи устни от на брат си и понякога посивяват казаха ми че това е симптом на болно сърце .Много съм притеснена и много ,ме е страх не съм забелязала да се задъха иначе е много игрив едва го удържам . лекарката го прослуша и каза че всичко е наред и че си втълпявам понеже на скоро татко им почина от рак. какви изследвания трябва да направя за да разбера да ли детето има болно сърце или просто е анемичен като мен много ме е страх :arrow: :arrow: :|
Мария Добрева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2013, 14:31

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот hrisi_didi88 » 22 Ное 2013, 13:44

Здраявейте,на 25 години съм постоянно чувствам,че пулса ми е ускорен,правиха ми екг,лека аритмия,казаха ми ,че ми нямама нищо,но постоянно ми се разбива сърцето и не е приятно и все едно ме стяга главата ,личния ми изписа стрезам,но получавам болки в главата и кошмари.Какво ще ме посъветвате вие?
hrisi_didi88
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Ное 2013, 13:33

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот redrose » 23 Ное 2013, 16:06

zdraveyte.ot nyakolko sedmici imam viene gadene otpadnalost i nay veche bolki v glavata.otidoh na lekar izmerihami kravnoto nalyagane ot lyavat raka beshe 135/90 a ot dyasnata 125/90 lekaryat reshı nyakolko dena da sı merya kravnoto ı sled tova da reshı kakva diagnoza da sloji.na vtoriya den 120/90.tretiya den 120/80 a chetvartiya den 80/50.byaha mı pusnatı ızsledvaniya na kravta parvıya den vsıchkıtemi stoynosti byaha velikolepnikakvo tryabva da napravya postoyanno mıe otpadnalo vie mı se svyat ot vreme na vreme ı mı prechernyava.i mogalı da pıya ot soka aloe vera dalı shte stabılızıra kravnoto nalyagane
redrose
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2013, 15:53

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот julina » 27 Ное 2013, 09:55

Здравейте!
Започвам отначало. В началото на Октомври получих сърцебиене, за много кратко и не му обърнах внимание, бях превъзбудена и реших, че не е нищо особено. 1-2 седмици след това получих някакви вибрации/трептене в лявата гърда, за 1час се случваха няколко пъти... усещането беше както когато ти трепти мускул/вибрира. Но тъй като беше откъм сърцето/не знаех дали не е то/, още на същия ден отидох на лекар. Направиха ми ЕКГ, мериха ми кръвното и всичко беше наред. Следващите дни пак се случваше понякога... и на другата седмица направих кръвни - всичко беше наред, холестеролът дори малко под минималната граница, което докторът каза, че е знак за здраво сърце. Поуспокох се, но пак си имах едно наум... Тогава известно време избягвах кофеин, пих и сега вече пак пия само ЛАЙКА... После пак започнах да си пия кафе, но една вечер навън изпих чаша бяло вино, след което не можах да заспя...мноого ми беше неспокойно. Следователно на другия ден отново отидох на лекар, мери ми кръвното и каза да избягвам отново кафе, алкохол, шоколад... И така и правя вече. От 2-3 седмици обаче, забелязвам неритмично биене на сърцето понякога... Не постоянно... миналата седмица направих Холтер за 24 часа... Днес ми се обади докторът и каза, че всичко изглежда наред..т.е. нищо не е показало. Вероятно защото не се показва винаги, а и с този холтер лекарят ми каза да внимавам, за да не се разкачат електродите..т.е. нон стоп в покой трудно се появява това, което ми се случва. Това, което усещам е... просто си усещам сърцето да бие страшно силно. Бум, бум, бум...бум,..бум,бум,...бум,...,бум,..бум,, Общо взето се случва нещо такова.. обикновено като седна, легна се успокоявам. Понякога, ако съм в тази фаза на неспокойство, се получава и дори само като отида до банята... Знам, че е нормално да се забърза сърцето, когато ставаш от леглото...но просто силното биене, а и неритмичността понякога много плаши. Изследванията показват добри резултати...и не зная как да постъпя. Стрес? Невроза? Какво може да ми има? В някои дни съм добре, в други под голямо напрежение. Пия валериан понякога. Пулсът ми в нормално спокойно състояние е около 60 обикновено. След като холтер беше ок, докторът днес ми беше предписал някакви лекарства за намаляване на биенето на сърцето, ... за мен няма логика и отказвам да взимам лекарства преди да имам диагноза. Единственото което досега са ми казали, че имам е PVC /Преждевременно камерна контракция/ Съжалявам, не съм в БГ и не знам термините особено. Затова ми казаха, че е нещо от типа на нормалното ненормално и не представлява опасност. Понякога се чувствам уморена, понякога имам бодежи... но като цяло най-често е неспокойството... и напоследък неритмичното биене, ...
Какво да направя? Ако не друго, този стрес покрай всички неща, ме побърква. Мерси..надявам се за съвет.
julina
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Ное 2013, 07:49

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот julina » 27 Ное 2013, 09:57

забравих да кажа, на 26 съм и съм жена
julina
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Ное 2013, 07:49

Re: Д-р Сашко Жежовски- кардиология

Мнениеот devoiche » 28 Ное 2013, 18:38

Здравейте, Д-р Жежовски =)
Преди около десетина дни получих сърцебиене, нещо като вибрация или...не знам как точно да го нарека. Пулсът ми се учести и ми се замая главата. Тези симптоми продължават и в момента и не знам какво да направя. Понякога си усещам пулса и сърцето ми колко силно бие, сякаш нещо ме пробожда, усещам някаква липса… Четох за екстрасистолите, дали е възможно да е нещо такова? Как мога да разбера какво точно е това? Можете ли да ме ориентирате?
Благодаря предварително ...

P.S. Възможно ли е просто да съм влюбена :D
...
devoiche
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Ное 2013, 18:32

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта