Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Glow » 27 Мар 2019, 12:20

Аз се епилирам и с години не съм имала никакви проблеми, но от известно време забелязвам появата на неприятни пъпчици с бял връх, особено над лакътя. А от слънцето се появи и пигментация.
Замислям се за студена кола маска или ленти, даже и за депилатоарен крем.
Или пък за лазерна или фотоепилация, някой правил ли е процедури? Какво бихте ми препоръчали?
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот blaze » 27 Мар 2019, 12:38

Аз си използвам епилатор, като преди и след епилация минавам със спирт за дезинфекция. И после мажа с лосион. Доволна съм от резултата, тъй като е дълготраен. Нямала съм проблем с обриви и прочие. Пробвай със спирт и подхранване после.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Fire storm » 27 Мар 2019, 12:39

А когато почнат да растат, преди да са достигнали желания за епилация момент, не изглеждат ли малко грозно?
Поради тази причина досега не съм си обезкосмявала ръцете.
Стигнах до "гениалното" решение да подстригвам косъмчетата, когато ми се сторят по-дълги. :jumpeveryone:
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Lady M » 27 Мар 2019, 12:49

С подстригването трябва да се внимава, защото като се подстригват пак могат да израстат доста по-дълги.

Иначе по темата, мои приятелки все с кола маска си ги махат и дават добри отзиви. Аз нямам нужда и не съм пробвала, но по принцип съм забелязала, че кола маската е по-щадяща от епилатора, особено за по-чувствителни места.
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Гери Василева » 27 Мар 2019, 13:05

Fire storm написа:А когато почнат да растат, преди да са достигнали желания за епилация момент, не изглеждат ли малко грозно?


Честно казано стават по-мекички, оредяват и не изглеждат грозно, а и не ги чакаш много много да порастат. Моите лично никога не са ми били голям проблем, който да ми се набива на очи, но по- ме кефи, когато ги няма :wink:
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Ivi&Sasho » 27 Мар 2019, 13:09

Аз лично ползвам Veet крем, защото от епилатор и от кола маска на ленти ми се появяват пъпки, които не искам да се виждат и е голям ад. Освен, че трябва да ходя с дълъг ръкав, трябва да мине и достатъчно време преди да си излагам ръцете отново на слънце, за да не ми останат белези от пъпките.
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Valya T » 27 Мар 2019, 13:11

Аз ползвам епилатор и наистина оредяват с времето и стават по-фини, а и новите модели могат да ги хващат докато са още съвсем късички.
Ходила съм и на топла кола маска. Ефектът е по-добър, но за да се направи, трябва да са по-дълги, за да ги хване колата отколкото епилаторът и главно затова рядко ходя на кола маска.
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Лейла » 27 Мар 2019, 13:16

Аз махам всичко, което ми се изпречи на пътя. На ръцете специално имам много малко косми, но ги махам с епилатора. Над лакътя нямам. Обичам ръцете да са ми гладички.
С нищо не се мажа след това. Понякога остават червени точици, но след няколко часа изчезват.
Лейла
 
Мнения: 20
Регистриран на: 15 Мар 2019, 12:03

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Dalia » 27 Мар 2019, 19:17

Аз космите на ръцете си ги махам или с коко маска или с епилатора, зависи от времето, с което разполагам. И по двата начина ръцете ми стават гладки и чистички. Е, да лазерната епилация е най-добра от всички, но тя струва и доста парички и не е лъжица за всяка устица. Но ако имате възможност направете си лазерната процедура и ще забравите за космите за винаги.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Обезкосмяване на ръцете - какъв метод да избера?

Мнениеот Wella » 28 Мар 2019, 11:02

Аз ги махам с кола маска. Кожата след това става много мека. На 3-4 седмици по 1 процедура.
Wella
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Мар 2019, 10:49

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта