Как да стопя паласките - диета, спорт, козметика - кое ще помогне?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Как да стопя паласките - диета, спорт, козметика - кое ще помогне?

Мнениеот velvet_81 » 17 Апр 2019, 11:30

Направо вече съм вдигнала ръце в опитите си да ги махна. Толкова да са упорити тия мазнинки там, че се отчайвам дали въобще има начин да изчезнат!
Някакви упражнения ли да правя, или нещо в храненето трябва да променя драстично? Иначе останалата част от тялото ми е стегната, обаче точно тази зона ми е проблемна. От инструктор знам, че трябва да отслабна цялостно, но пък аз като нямам иначе излишни мазнини? :scratchheadblue:
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Как да стопя "паласките" - диета, спорт, козметика - кое ще помогне?

Мнениеот Клер » 17 Апр 2019, 11:36

На мен за свалянето на паласките ми помогна доста упражнението "часовник". Правя 4-5 серии по 14 повторения, с малко килограми, 3 пъти седмично.
Но и храненето ми е съобразено - без тесто, газирано, сладко. Общо взето, комплексни са нещата. Но наистина трудно се топят паласките. Също както е и с отпуснатата част на ръцете. Аз, чак сега, след 2-годишни тренировки, забелязвам, че са ми се оформили прасците и са ми по-тънки глезените. Толкова време е отнело. :sad:
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Как да стопя "паласките" - диета, спорт, козметика - кое ще помогне?

Мнениеот Good girl » 17 Апр 2019, 11:46

Паласки се махат със странични коремни преси, или тези с извъртането. Ефектът е огромен и бързо се проявява. Само че тези коремни преси са малко труднички, но наистина си струва. Така се подчертават и другите групи коремни мускул.
Но не само и единствено коремни преси, естествено. Тренира се цялото тяло. Препоръчвам ти продължително натоварване с аеробни спортове. От време на време интензивни тренировки.
За храненето няма нищо да пиша, то е ясно, че трябва да е нисковъглехидратно.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Как да стопя "паласките" - диета, спорт, козметика - кое ще помогне?

Мнениеот Лейла » 17 Апр 2019, 11:50

Ако не искаш да спазваш диета, то със сигурност ще трябва рязко да намалиш сладкото и тестените като цяло. Плюс някакви упражнения - коремни преси с усукване най-вече.
Сещам се и за въртене на обръч. Чела съм, че също помага. Е, няма да ги махне с вълшебна пръчица, но като помощно средство :wink:
И подкрепям съвета за кардио тренировките - много потене трябва.
Лейла
 
Мнения: 20
Регистриран на: 15 Мар 2019, 12:03

Re: Как да стопя "паласките" - диета, спорт, козметика - кое ще помогне?

Мнениеот Ива Тодорова » 17 Апр 2019, 11:55

Ето тези упражнения са добри за паласки:

1. Коремни преси с повдигнати крака / ръце към стъпала
Легнете по гръб, вдигнете краката нагоре – перпендикулярно на пода и леко ги свийте в коленете (не ги опъвайте). Изпънете ръцете и бавно и контролирано направете коремната преса.

2. Повдигане на крака
Легнете на пода по гръб, дръжте ръцете под дупето за опора и започнете да вдигате краката. Старайте се да бъдат изправени.

3. Коремни преси настрани/ долни туистове
Легнете по корем и свийте краката в коленете. Вдигнете тялото леко нагоре, сякаш правите половин коремна преса и започнете да движите торса наляво и надясно. Докосвайте с длани глезените при всяко повторение.

4.
Планк - добрия, стар планк :mrgreen: Страничен или не, няма значение. По-ефикасен обаче е страничния в случая. Така или иначе, с планка се горят мазнини навсякъде.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Как да стопя "паласките" - диета, спорт, козметика - кое ще помогне?

Мнениеот Ася_Н » 17 Апр 2019, 12:03

Аз почти успях да ги стопя, но се мъча от година поне.
Най-ефикасни за свалянето на паласките са кардио упражненията (тичане, велоергометър, крос тренажор - каквото си решиш). Тези упражнения горят мазнини по цялото тяло и биха спомогнали за премахването на "паласките". Упражненията с тежести не са особено ефикасни в случая.
Забрави за известно време тестата (освен черен хляб и пълнозърнести храни, примерно), сладкото (освен меда и плодове) и включи някаква физическа активност. Обръчът много помага, освен това ще правиш веселото у дома. Поне у нас много ми се забавляваха :lol:
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта