Нисък хемоглобин по време на бременност

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Нисък хемоглобин по време на бременност

Мнениеот DulceLimonEnPalmaR » 01 Ное 2021, 09:14

Здравейте казвам се Даниела.Имам бета таласемия менор.В 7г.с. бях приета в болница за преливане на кръв.Хемоглобин 78. Вляха ми 2 сака кръв и 3 инжекции витамин В12.Изписаха ме с хемоглобин 104.
През 15 г.с. имам положителен пср тест за корона вирус.Беше ми назначено лечение с Аварон,Натастин и аспирин протект.Поради висока температура пих и антибиотик ксинебак 200.След карантината посетих моя генеколог.Направих кръвни изследвания,при който се откри много нисък хемоглобин 65.При приема в болницата на следващия ден резултата беше химоглобин 59.Преляха ми за 5 дена 4 сака кръв,4 инжекция В12,2 Орбазон венозно.Изписаха ме с хемоглобин 94.Въпроса ми е на какво може да се дължи това рязко спадане на хемоглобина?Какви мерки мога да предприема за превенция на повторно рязко понижение на хемоглобина?
DulceLimonEnPalmaR
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2021, 09:01

Re: Нисък хемоглобин по време на бременност

Мнениеот Leonora » 01 Ное 2021, 15:50

DulceLimonEnPalmaR написа:Здравейте казвам се Даниела.Имам бета таласемия менор.В 7г.с. бях приета в болница за преливане на кръв.Хемоглобин 78. Вляха ми 2 сака кръв и 3 инжекции витамин В12.Изписаха ме с хемоглобин 104.
През 15 г.с. имам положителен пср тест за корона вирус.Беше ми назначено лечение с Аварон,Натастин и аспирин протект.Поради висока температура пих и антибиотик ксинебак 200.След карантината посетих моя генеколог.Направих кръвни изследвания,при който се откри много нисък хемоглобин 65.При приема в болницата на следващия ден резултата беше химоглобин 59.Преляха ми за 5 дена 4 сака кръв,4 инжекция В12,2 Орбазон венозно.Изписаха ме с хемоглобин 94.Въпроса ми е на какво може да се дължи това рязко спадане на хемоглобина?Какви мерки мога да предприема за превенция на повторно рязко понижение на хемоглобина?


Здравей! На първо място искам да кажа, че ви разбирам, защото карате нелека бременност. Тази анемия по принцип ли я имате? Не знам кой Ви следи, но може би трябва да се ориентирате към специалист по рискови бременности. Както и да намерите начин за допълнителен прием на витамини, които ги вкарват венозно. Т. нар. витаминозни бустери.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Нисък хемоглобин по време на бременност

Мнениеот DulceLimonEnPalmaR » 03 Ное 2021, 09:08

Да анемията е наследствена по майчина линия.Преди бременността химоглобина ми беше около 90.Проблема възниква след забременяване.Бремеността я следи Акушер-генеколог от град Сливен доктор Георги Илиев.В началото на бременността направих и консултация с Хематолог от Сливен доктор Панайотов.Той препоръча влизането в болница за вливане на кръв.За витамините в болницата ми поставиха инжекции витамин В12 мускулно.По предписание на хематолога пия Фолиева киселина и витамини В комплекс(невробекс) още преди бременността.
DulceLimonEnPalmaR
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2021, 09:01

Re: Нисък хемоглобин по време на бременност

Мнениеот Innerlane » 04 Ное 2021, 10:35

Здравейте! Спад в хемоглобина се наблюдава много често при бременност. Моят също спадна с 30 единици през бременността, а по принцип нямам анемия. След раждането всичко ще си дойде на мястото. Тъй като по принцип стойностите ви са доста ниски, няма какво да направите освен да се следите редовно и да следвате указанията на хематолога.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Нисък хемоглобин по време на бременност

Мнениеот Reni02 » 10 Ное 2022, 12:04

Innerlane написа:Здравейте! Спад в хемоглобина се наблюдава много често при бременност. Моят също спадна с 30 единици през бременността, а по принцип нямам анемия. След раждането всичко ще си дойде на мястото. Тъй като по принцип стойностите ви са доста ниски, няма какво да направите освен да се следите редовно и да следвате указанията на хематолога.
Този тест положителен ли е
Reni02
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2022, 14:05

Re: Нисък хемоглобин по време на бременност

Мнениеот adelphia » 17 Окт 2023, 18:27

Не се притеснявайте за хемоглобина толкова, всичко ще се нормализира, след като родите
adelphia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2023, 18:23


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта