Смекта при остра и хронична диария

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Смекта при остра и хронична диария

Мнениеот Ава » 07 Ное 2012, 13:14

Здравейте,
от няколко дена цялото семейство имаме остра диария. Препоръчаха ми Смекта, но ме интересува дали мога да дам Смекта и на детето си, тъй като то е на 1,5 месеца. Може ли да се прилага заедно с пробиотик и отслабва ли действието му? Изисква ли се допълнителна рехидратация, дразни ли лигавицата на стомаха?
Ава
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2012, 12:45

Re: Смекта при остра и хронична диария

Мнениеот Ваня_13 » 08 Ное 2012, 16:16

В домашната си аптечка винаги имам по една кутийка Смекта и само при леки съмнения за стомашно неразположение и прибягвам до нея. Разтварям я в една лъжичка с малко вода тъй като не ми е много приятна на вкус и след това също преглъщам с вода.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Смекта при остра и хронична диария

Мнениеот tweety » 13 Ное 2012, 12:18

Оооо Смекта е вълшебен елексир, само да усетя леко неразположение в стомаха и веднага го пресичам със смекта. Само, че ми е малко гадно на вкус да го пия сухо за това го разтварям с малко вода в една лъжичка и после пак вода да го преглътна по-лесно.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Смекта при остра и хронична диария

Мнениеот sunnyr » 26 Апр 2013, 10:24

Смектата помага, а и освен това е приятна на вкус…Миналото лято от морето цялата компания пипнахме рядко щастие. В аптеката ни препоръчаха сметка и ефекта не закъсня. Сега винаги имам в аптечката си, че знае ли човек? :P
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Смекта при остра и хронична диария

Мнениеот бобо » 13 Яну 2014, 16:30

Ава написа:Здравейте,
от няколко дена цялото семейство имаме остра диария. Препоръчаха ми Смекта, но ме интересува дали мога да дам Смекта и на детето си, тъй като то е на 1,5 месеца. Може ли да се прилага заедно с пробиотик и отслабва ли действието му? Изисква ли се допълнителна рехидратация, дразни ли лигавицата на стомаха?

Вижте това:
http://www.smecta.bg/faq1-21.html
бобо
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2014, 16:27


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта