Стара Загора - новини, събития, културен календар

Вие коментирате новините и събитията от страната и чужбина!Имате въпроси за това или онова? Светът е по-различен, когато има поне още една гледна точка.

Стара Загора:Андрю Лойд Уебър-прожекция

Мнениеот FramarLekari » 19 Окт 2011, 15:40

На 22 октомври /събота/ от 11,00 ч. в залата на РБ”Захарий Княжески”можете да посетите прожекция на концерт с изпълнения на световноизвестни музиканти по произведения на знаменития композитор Андрю Лойд Уебър, изпълнени в Ройъл Албърт Хол.
Годишнина на Андрю Лойд Уебър в Роял Албърт Хол през 1999 г е с участието на: Антонио Бандерас, Тина Арена, Джулиъс Лойд Уебър, Сара Брайтмън, Глен Клоуз, Boyzone, Майкъл Бол, Бен Дейт, Маркус Лъвет, Лоти Майор, Денис О'Нийл и самият Андрю Лойд Уебър
Той, авторът на едни от най-гледаните и поставяни по цял свят мюзикъли, е роден на 22 март 1948 г. в Лондон, Великобритания. Посвещава живота си на мюзикъла - неговите произведения се играят основно на Бродуей в Ню Йорк и Уест Енд в Лондон, но са поставяни по цял свят, включително и в България.
Творчеството на Андрю Лойд Уебър е изключително обширно. Той е автор на 16 мюзикъла, два саундтрака и латински Реквием. Сред най-известните му мюзикъли са култови заглавия като „Котките”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос Суперзвезда”, „Аспекти на любовта”, „Йосиф и фантастичната му пъстра дреха”, „Булевардът на залеза” и др. Някои от песните, написани от него, надхвърлят рамките на постановките, за които са създадени и се превръщат в безсмъртни хитове като „Memory” от „Котките”, “I don`t know how to love him” от „Исус Христос суперзвезда”, “Don`t Cry for me Argentina” от „Евита” и др.
За творчеството си той е отличен с множество награди. В колекцията си Уебър има три награди „Грами”, шест награди „Томи”, четири награди „Драма” и пет награди „Лорънс Оливие”. Заради заслугите му към развитието на музикалния театър, през 1996 г. Андрю Лойд Уебър е отличен с наградата Ричард Роджърс. През 1997 г. получава „Златен глобус” и „Оскар” заедно със сър Тим Райс за „Евита”.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1919
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Ден на младежта в Стара Загора, 12 август

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 20:55

Похвална инициатива. Такива неща в Русе нямаме.
Violetta
 
Мнения: 336
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Акция - безвъзмездно кръводаряване

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 21:58

Имате ли практика да дарявате кръв?
Violetta
 
Мнения: 336
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Стара Загора: Сдружение "Самаряни"

Мнениеот FramarLekari » 21 Окт 2011, 15:22

На 25.10.2011 година, в Стара Загора ще се проведе Конференция, посветена на ранната интервенция при деца със специални нужди от 0 до 7 години като нова услуга в общността, чрез която семействата им могат да получат подкрепа и
адекватна помощ. Събитието организира Сдружение „Самаряни“ във връзка с приключването на международния проект „Превенция на институционализацията на деца с увреждания в центрове за ранна диагностика и интервенция в
развитието“ (PREVI).
Проектът е насочен към развиването на услуги в Румъния и България за подкрепа на родителите и близките на деца с увреждания от 0 до 7 години, за да се предотврати тяхното изоставяне. Обмяната на опит и добри практики, обучения и развиване на добри модели са част от дейностите, реализирани при изпълнение на двугодишния проект. В проекта са включени организации от Белгия, Ирландия, Румъния и България.

Официален гост на конференцията ще бъде Негово превъзходителство Негово Марк Михилсен, посланик на Белгия в България. В конференцията ще вземат също участие представители на партньорските организации COS Kinsbergen и ADO
Icarus vzw (Белгия), Министерство на труда и социалната политика, Министерство на здравеопазването, Агенция „Социално подпомагане“, Държавна агенция „Закрила на детето“, Уницеф, както и представители на местни и други
организации и институции с опит в областта на ранната интервенция.


Заключителна конференция по проект „Превенция на институционализацията на деца с увреждания в центрове за ранна диагностика и интервенция в развитието“(PREVI)

25 Октомври 2011 година

9.00 – 9.30 – Регистрация на участниците в конференцията
9.30 – 11.00 Първа сесия
Откриване на конференцията. Приветствия. Представяне на проект „Превенция на институционализацията на деца с увреждания в центрове за ранна диагностика и интервенция в развитието“(PREVI) – обща рамка, страни партньорки, резултати.
Възможност за въпроси и отговори.
Уастници: Н. Пр. Марк Михилсен, посланик на Белгия в България; г-жа Диана Димова, изпълнителен директор на Сдружение „Самаряни“; Жак Геуртс, програмен мениджър ADO Icarus.
11.00 – 11.30 – Кафе пауза
11.30 – 13.00 -Втора сесия
Представяне на Звеното за ранна психо-социална интервенция (ЗРИ) към Сдружение „Самаряни“ – Първа част. Обхват, услуги, екип, резултати. Възможност за въпроси и отговори.
Уастници: г-жа Диана Димова, изпълнителен директор на Сдружение „Самаряни“,
клиенти.
13.00 – 14.00 – Обяд
14.00 – 15.30 Трета сесия
14.00 – 14.45 Представяне на Звеното за ранна психо-социална интервенция (ЗРИ) към
Сдружение „Самаряни“ – Втора част. Споделяне на опит от работата в звеното – трудности и предизвикателства. Възможност за въпроси и отговори.
Участници: Екип ЗРИ
14.45 – 15.30 Поглед на международни експерти – бъдещи препоръки. Възможност за
въпроси и отговори.
Учстници: Представители на организациите COS Kinbergen и ADO Icarus vzw – Белгия и Comber (for a future without orphanages) – Ирландия.
15.30 – 16.00 – Кафе пауза
16.00 – 17.00 – Ранна интервенция на уврежданията. Проект за социално включване. Възможност за въпроси и отговори. Заключение.
Участници: г-жа Илиана Малинова – Консултант по ранно детско развитие в
Дирекция „Социално включване“, МТСП. Модератор на конференцията: Антония Павлова – специалист „Социален маркетинг и масмедии към Сдружение „Самаряни“.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1919
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Стара Загора:Празник на Стара Загора

Мнениеот Violetta » 21 Окт 2011, 20:45

Всичко хубаво, ама нямахте празник...
Violetta
 
Мнения: 336
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

КУЛТУРЕН АФИШ 24 - 30 ОКТОМВРИ 2011 г.

Мнениеот FramarMedia » 23 Окт 2011, 09:18

24 октомври /понеделник/

„Симулатор за чифтосване” – гостуващ театрален спектакъл
18.00 и 20.00 часа Куклен театър


25 октомври /вторник/

Представяне на биографичната книга „Дилма Русеф. Историята на едно българско семейство, белязано от изгнанието, комунизма и президентството на Бразилия” /автори журналистите Жамил Шаде - кореспондент на в. „Естаду де Сао Паулу", най-големия вестник в Бразилия и Момчил Инджов – журналист във в. „24 часа”/.
На представянето ще присъстват Христо Георгиев – издател (Издателска къща „Синева”); Момчил Инджов – автор и Румен Стоянов – преводач, преподавател в Катедрата по испанистика и португалистика в СУ "Св. Климент Охридски"
18.00 часа Зала Рег. библиотека „З. Княжески”

„Лари Томпсън /Show must go on/” - спектакъл на Драматичен театър
19.00 часа Драматичен театър


26 октомври /сряда/

130 години от рождението на Стилиян Чилингиров – български писател, историк и етнограф
13.30 часа Библиотеката, НЧ „Св. Кл. Охридски-1930”, с. Могила

„Поклон, будители народни” – празнична музикално-поетична програма на Дамско дружество „Райна Княгиня”
14.00 часа НЧ „Св. Кл. Охридски”

Тържествено честване Деня на народните будители, организирано от НЧ „Св. Кл. Охридски” и Съюза на учените – Стара Загора. Празничен концерт
17.30 часа НЧ „Св. Кл. Охридски”

„Волпоне” - спектакъл на Драматичен театър
19.00 часа Драматичен театър


27 октомври /четвъртък/

„Будители народни, низ от светли имена” – презентация и поетично-музикална програма на ученици от НУ „Д. Благоев”
09.30 часа НЧ „Св. Кл. Охридски”

„Срещи в четвъртък”: "Резултати от археологическите проучвания на трако-римски династичен център в района на Чирпанските възвишения" – доц. д-р Милена Тонкова
17.30 часа Лекционна зала, РИМ

„Набуко” – спектакъл на Държавна опера - ПРЕМИЕРА
19.00 часа Оперен театър

„Другият” - спектакъл за възрастни на Държавен куклен театър
19.00 часа Куклен театър

„Волпоне” - спектакъл на Драматичен театър
19.00 часа Драматичен театър


28 октомври /петък/

„Женитба” – гостуващ театрален спектакъл
19.30 часа Оперен театър


30 октомври /неделя/

„Мечо Пух” – спектакъл на Държавен куклен театър
11.00 часа
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 233
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

24-26 ноември

Мнениеот FramarMedia » 23 Окт 2011, 09:20

24 октомври /понеделник/
- 17,30 ч.РБ”Захарий Княжески” – За втори пореден път възпитаниците на Нели Христозова, преподавател по математика в Шесто основно училище „Свети Никола” се събират на тържество, на което ще бъде обявен един от тях за „Математик на годината” /специален приз на г-жа Христозова/. Ще има интересни поздрави от възпитаници на училището и много изненади. Учениците на г-жа Христозова отново ще направят дарение от книги на библиотеката.

26 ноември /сряда /
- 17,30 ч., Читалище „Климент Охридски” – Съюзът на учените – Стара Загора ще чества 1 ноември – Ден на народните будители и на българските учени и ще отбележи 50 години от основаването на Съюза в Стара Загора.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 233
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Дамян Георгиев - кандидат за кмет на Стара Загора

Мнениеот varlam » 23 Окт 2011, 20:59

Ще стигне ли Дамян до балотаж? Кой знае, кой знае...
varlam
 
Мнения: 164
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Работилничка за деца - различни техники за боядисване на

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 20:30

Браво! Много хубава инициатива е било това с яйчицата. А имате ли нещо предвид за наближаващите Коледно-Новогодишни празници?
Аватар
valiart
 
Мнения: 937
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Стара Загора: Изложбата „Дърво с корен”

Мнениеот FramarAdmin2 » 27 Окт 2011, 17:35

Изложбата „Дърво с корен” се открива в Деня на народните будители - 1 ноември в 15,00 ч. във Фоайето на Община Стара Загора. От едноименния конкурс на Фондация „ЕкоОбщност” , проведен през 2010 г. са включени фотопана със снимките и историите на 15 от миналогодишните участници в конкурса. Сред представените дървета са и победителят в „Дърво с корен 2010” – чинарът в с. Гърмен, обл. Благоевград и отличените в допълнителните категории „Млад природолюбител” (бадемът в ОУ „Пенчо Славейков”, гр. Димитровград) и „Дърво в опасност” (чинарът в парк Бедечка, гр. Стара Загора и дъбът в м. Картала, с. Аврен, обл. Варна).
На откриването ще присъстват учениците и ръководителите им Вселина Симанова и Иванка Гешева от 10 Основно училище „Св.Св.Кирил и Методий” в Стара Загора, които спечелиха с презентацията си наградата в категория „Дърво в опасност” и със скромните средства от приза започнаха дейности по спасяването на Стария чинар в парк „Загорка” /парк „Бедечка”/ и облагородяването на района в близост до вековното дърво. На 28 януари тази година малките екозащитници получиха своята награда на церемония в Полския център в столицата. В емоционалната си разработка за Стария чинар, децата са ползвали архиви на РБ”Захарий Княжески”, РИОСВ и др.институции. Откриват и Заповед 995 от 20 април 1960 г. на Главно управление на горите-София, на основание чл.16 от 165-то Постановление на Министерски съвет от 5 август 1958 г., с която Стария чинар е обявен за природна забележителност и се намира под №385 в Държавния регистър. /Цялата презентация на децата може да видите тук http://www.bepf-bg.org/page/%D0%BF%D0%B ... 8/70.html/
Инициативата „Дърво с корен” е част от проекта European Tree of the Year, организиран от Фондация „Партньорство”-Чехия, с подкрепата на Държавния фонд по околна среда и Министерството на околната среда на Република Чехия и под патронажа на еврокомисаря по въпросите на околната среда Янез Поточник.
Основната идея е да се привлече вниманието на хората към тяхното природно наследство и богатство, към околната среда, която обитават съвместно. Конкурсът, по простичък и разбираем начин, повдига въпросите за проблемите на околната среда, загубата на биоразнообразие и необходимостта от съвместни усилия, за да бъдат те преодолени. Чрез него се популяризират не само красивите и харизматични дървета, но и общностите, които милеят и се грижат за своята природа и съхранението й.
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 155
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми, новини, идеи и въпроси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта