Как да се справим трайно с гнойни образувания?

Как да се справим трайно с гнойни образувания?

Мнениеот 08eli » 25 Май 2013, 16:31

Моля за помощ.
От доста време ми се появяват гнойни образувания в едното бедро
в близост до слабините. Два пъти съм ходила на хирург. Сцепват мястото
изтича секрета и нито изписват лечение, нито антибиотици... След време отново се
появява същото нещо. Наскоро отново се появи, но този път и подмишницата.
Прилагах бабини методи, за да не се стига до цепене и самоволно зарастване
Наложих двете места с овча лой и брашно и секретите изтекоха, но това въобще не е
трайно решение. Не ми се иска да се обръщам към личния лекар, защото имам горчив опит
с желанието ми да лекува болести за спациалист и след това посещаваме специалист на частно.
Визирам косопад и студова алергия при сина ми, които той лекува като екзема. Ако може някой специалист от форума да помогне ще бъда благодарна!
08eli
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2013, 16:05

Re: Как да се справим трайно с гнойни образувания?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Фев 2014, 14:37

08eli написа:Моля за помощ.
От доста време ми се появяват гнойни образувания в едното бедро
в близост до слабините. Два пъти съм ходила на хирург. Сцепват мястото
изтича секрета и нито изписват лечение, нито антибиотици... След време отново се
появява същото нещо. Наскоро отново се появи, но този път и подмишницата.
Прилагах бабини методи, за да не се стига до цепене и самоволно зарастване
Наложих двете места с овча лой и брашно и секретите изтекоха, но това въобще не е
трайно решение. Не ми се иска да се обръщам към личния лекар, защото имам горчив опит
с желанието ми да лекува болести за спациалист и след това посещаваме специалист на частно.
Визирам косопад и студова алергия при сина ми, които той лекува като екзема. Ако може някой специалист от форума да помогне ще бъда благодарна!

Здравейте, Eli!

Виждам че сте задала въпросът си преди доста време, но ако все още проблемът перзистира (както и предполагам) Ви препоръчвам горещо да потърсите кожен лекар. При това такъв специалист, който се занимава с проблеми като Вашия. Вие най-вероятно имате заболяване наречено акне инверса.
Изобщо не Ви препоръчвам да правите такива алтернативни подходи като овча лой и т.н., защото само може да се влоши проблемът
Може да прочетете малко повече информация в тема Акне на рубриката здравни проблеми на сайта на Фрамар. При Видове акне - точка 5.5. Акне инверса.
Ако имате въпроси не се притеснявайте да ги зададете!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта