Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот niya_mazova » 09 Окт 2013, 11:21

Пчелните продукти стават все по-популярни за лечение и профилактика. Профилактиката през това време на годината е изключително важна. Променливото и хладно време ни носят много неприятности. Един от най-силните имуностимуланти, който се използва и като лекарство е пчелното млечице.

Лечебното действие на пчелното млечице се дължи на съдържанието на основните вещества, които се съдържат в човешкия организъм – белтъчини, мазнини, въглехидрати, витамини от група В, както и всички аминокиселини. Поради силното му действие, лечението се провежда само два пъти годишно, с продължителност два месеца, като подходящи сезони са ранна пролет и ранна есен.

Пчелното млечице подобрява общия тонус на организма и имунната му защита, както и обмяната на веществата. Лекува много успешно хипертония, хипотония, атеросклероза, заболявания на централната нервна система, очни болести, бронхиална астма, анемия и др.

Този пчелен продукт е много подходящ и за деца с проблеми с храненето, като повишава апетита, намалява хиперактивността при децата, а при възрастни понижава стреса.
При децата приема трябва да става с повишено внимание, понеже има опасност от алергии. Не трябва да се приема от хора с Адисонова болест, остри инфекциозни заболявания, както и заболявания на надбъбречните жлези.

Поради силното действие на пчелното млечице, лечението се провежда само ДВА ПЪТИ ГОДИШНО, с продължителност ДВА МЕСЕЦА, като подходящи сезони са ранна пролет и ранна есен.

Дозировката при деца и възрастни, съответно е различна:

кърмачета до 6 месечна възраст: 65 mcg
кърмачета от 7 до 12 месеца: 80 mcg
деца от 1 до 3 години: 150 mcg
деца от 4 до 8 години: 200 mcg
деца от 9 до 13 години: 300 mcg
подрастващи от 14 до 18 години: 400 mcg

Възрастни

19 години и повече: 400 mcg
бременни: 600 mcg
кърмачки: 500 mcg
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот Radoslav88 » 18 Окт 2013, 09:57

Невероятен стимулатор на имунната система !!! Пих пчелното млечице на Haya Labs от Април до Юни и досега не съм се разболявал, дори 1 настинка не съм хващал (въпреки студеното време). Мисля да направя още 1 курс от Декември до Февруари.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот niya_mazova » 18 Окт 2013, 10:28

Radoslav88 написа:Невероятен стимулатор на имунната система !!! Пих пчелното млечице на Haya Labs от Април до Юни и досега не съм се разболявал, дори 1 настинка не съм хващал (въпреки студеното време). Мисля да направя още 1 курс от Декември до Февруари.

Аз пък си го купувам от производител, най-добре си е така, тези фирми дето ми произвеждат всякакви боклуци - няма нужда.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот Radoslav88 » 24 Окт 2013, 15:30

niya_mazova написа:
Radoslav88 написа:Невероятен стимулатор на имунната система !!! Пих пчелното млечице на Haya Labs от Април до Юни и досега не съм се разболявал, дори 1 настинка не съм хващал (въпреки студеното време). Мисля да направя още 1 курс от Декември до Февруари.

Аз пък си го купувам от производител, най-добре си е така, тези фирми дето ми произвеждат всякакви боклуци - няма нужда.

Не всеки има пряк досег до производител на пчелно млечице, а и много по-добре е да бъде концентрат, отколкото чистата суровина, защото тя е пълна с калории и то главно захари (аз лично избягвам бързите въглехидрати, защото искам да свалям мазнини), така че не си права в случая.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот M.Tasheva » 24 Окт 2013, 17:37

Хмм, като гледам дозировката, това ще е направо опасно, въпреки че е природен продукт!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот choki_moki » 26 Окт 2013, 14:45

Миналата година си взех пчелно млечице с жен-шен от аптеката, тъй като имунната ми система се беше сринала буквално. Излезе ми херпес, афти в устата, пъпки, постоянна умора, сънливост.. и.т.н и ми казаха да си взема нещо за повишаване на имунитета. Ми изпих две опаковки от този продукт и нищо. Влязох в магазин за добавки и там ми препоръчаха лизин за херпеса и астрагалус за имунитета на Хайа. Взех ги и резултатите бяха доста бързи.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот nushi.kisyova » 02 Юли 2015, 09:38

choki_moki написа:Миналата година си взех пчелно млечице с жен-шен от аптеката, тъй като имунната ми система се беше сринала буквално. Излезе ми херпес, афти в устата, пъпки, постоянна умора, сънливост.. и.т.н и ми казаха да си взема нещо за повишаване на имунитета. Ми изпих две опаковки от този продукт и нищо. Влязох в магазин за добавки и там ми препоръчаха лизин за херпеса и астрагалус за имунитета на Хайа. Взех ги и резултатите бяха доста бързи.

Не мисля, че има случаи, в които да не действат пчелните продукти, ама щом казваш :roll: аз съм доста впечатлена от пчелния прашец, а за останалите млечица и производни нямам опит, за да споделя, но смятам, че биха били с подобен ефект :idea:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот donni » 21 Авг 2015, 15:54

Има случаи, в които да не действат, но те са при онкоболни, доколкото си спомням даже са противопоказни за хората на химио или лъчетерапия, както и за хората с алергии за към пчелни продукти :!:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот BeenieGal » 26 Авг 2015, 11:44

Вече втори сезон взимам пчелно млечице и не съм се разболявала, а не мислих, че може да има толкова силен ефект, за щастие съм бъркала! ;)
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Профилактика и лечение с пчелно млечице?

Мнениеот nefertiti » 11 Мар 2016, 12:44

Баба ми винаги казваше пролет-есен пчелно млечице. Аз до сега не съм пила, но сега мисля да си взема. Казват, против пролетна умора и отпадналост. Но се чудя има ли знаечение коя е по-подходящата му форма - капсули, сироп,директна форма?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта