Дълготрайни обриви и сърбеж в областта на ануса

Дълготрайни обриви и сърбеж в областта на ануса

Мнениеот diantonio » 27 Окт 2013, 14:10

Здравейте,
нека започна с това, че от вече доста години имам сърбежи в областта на ануса, което отдавам на факта, че въпреки че спортувам активно, седя и адски дълго време пред компютъра (няма видим причинител). Наясно съм, че това е едно от най-често срещаните заболявания на модерното общество и като че ли не обръщах голямо внимание до сега, но времето си минава, дразнението, както и постоянното чесане се натрапват все повече и по-често.

Втората част от проблема започна преди 2 години, когато работех в хотелска кухня - работа, при която имах простоянен контакт с различни почистващи химикали. Тогава почна да ме измъчва не само сърбежа около ануса, но и около слабините и под едната мишница.
На лице е зачервяване и изсъхване/обезвлажняване на кожата, както и постоянно, натрапчива нужда от почесване (до ден днешен, тоест е на лице издръжлив, дълготраен причинител).

Снимки :

ПОДМИШНИЦА
http://img198.imageshack.us/img198/7083/m4h2.jpg

СЛАБИНИ
http://img9.imageshack.us/img9/1984/6vl3.jpg

http://img34.imageshack.us/img34/5200/o6v0.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/5434/jb83.jpg

Какъв мислите, че е източника и лечението ? Благодаря за отделеното време !
diantonio
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Май 2013, 08:42

Re: Дълготрайни обриви и сърбеж в областта на ануса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Окт 2013, 18:53

diantonio написа:Здравейте,
нека започна с това, че от вече доста години имам сърбежи в областта на ануса, което отдавам на факта, че въпреки че спортувам активно, седя и адски дълго време пред компютъра (няма видим причинител). Наясно съм, че това е едно от най-често срещаните заболявания на модерното общество и като че ли не обръщах голямо внимание до сега, но времето си минава, дразнението, както и постоянното чесане се натрапват все повече и по-често.
Втората част от проблема започна преди 2 години, когато работех в хотелска кухня - работа, при която имах простоянен контакт с различни почистващи химикали. Тогава почна да ме измъчва не само сърбежа около ануса, но и около слабините и под едната мишница.
На лице е зачервяване и изсъхване/обезвлажняване на кожата, както и постоянно, натрапчива нужда от почесване (до ден днешен, тоест е на лице издръжлив, дълготраен причинител).
Какъв мислите, че е източника и лечението ? Благодаря за отделеното време !

Здравейте, Diantonio!

Въз основа на снимките, които сте публикувал смятам че е много възможно да имате гъбична инфекция. Инфекцията с гъбички наистина може да предизвика неприятен сърбеж.
За да се потвърди или отхвърли трябва да се направи нативен препарат, а за да се изключи едно друго заболяване - еритразма трябва да се направи изследване и със светлина на Wood. Освен това трябва да се огледа добре дали имате данни за гъбички по дланите, ходилата, ноктите или междупръстията, които може да са източник за инфекцията!
Съветвам Ви да потърсите кожен лекар, да се постави с точност диагноза и да започнете лечение, което със сигурност ще Ви помогне да се освободите от неприятните оплаквания!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Дълготрайни обриви и сърбеж в областта на ануса

Мнениеот diantonio » 27 Окт 2013, 19:07

Благодаря Ви др. Тодева за бързия и компетентен отговор.

По ръцете и краката нямам сърбежи или следи от гъбична инфекция.

Дали може да ми препоръчате някое мазило ?
diantonio
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Май 2013, 08:42

Re: Дълготрайни обриви и сърбеж в областта на ануса

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Окт 2013, 20:30

diantonio написа:Благодаря Ви др. Тодева за бързия и компетентен отговор.

По ръцете и краката нямам сърбежи или следи от гъбична инфекция.

Дали може да ми препоръчате някое мазило ?

Здравейте!

Трябва да се постави сигурна диагноза. Освен това лечението е комплексно, а това което се използва се отпуска на рецепта.
Посетете кожен лекар да Ви прегледа обстойно и да Ви назначи най-доброто за Вас лечение!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron