Как да научим да пише детето левичар?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот M.Tasheva » 09 Яну 2014, 19:52

Здравейте, мами! Вече и ние сме първокласници,но не се изчерпва всичко в затруднението ни от пусане на чингелчета и буквички. Малката е много разстроена и объркана от това, че е левичар!

Всички се мъчат да й помогнат и да обяснят някои неща, но това си я измъчва много, тъй като в училище й казват, че когато пише ръчичкатa й трябва да бъде под текста, а нейната е над него.

Имам много приятели левичари, но повечето се справят и с двете ръце, поради нормите, които са спазвани едно време. Не мога да изисквам от нея да пише и с дясната, но какво да направя, така че да я улесня максимално?

След училище ходи в една фирма, която е като частна занималня, след разговор с педагозите, те ме увериха, че не трябва да се притеснявам за левичарството! Малката е доста объркана и не искам да й се налага да пише по модел, който те твърдят за правилен.

Как трябва да пишат левичарите, има ли определен модел за писане?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот lussy » 09 Яну 2014, 20:49

В класа на синът ми имаше момченце, което пишеше с лявата ръка. Говорила съм с майка му, тя държеше да пише по точно определен начин, както казваш ти - с ръка под текста, така и не успя да, сега си пише както му е удобно, но няма проблеми с краснописа, ако от това се притесняваш! ;)
По-добре е да оставиш детето и да говориш с учителите да не му налагат някакъв стандарт! :P
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2014, 16:08

Много са ми симпатични левичарите, мисля, че това е истински късмет :) Обяснете му на детето, че е извадило късмет ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 10:36

Мисля, че няма как вие ако сте десничари да го научите да пише с лявата ръка, пишете му и толкова, то да повтаря буквите само както му е удобно, пробвайте и с пунктирани линии :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот silver933 » 24 Яну 2015, 11:48

Не е чак пък толкова трудно, аз съм левичар и никога не съм се чувствал гадно от това, ако ѝ намилате, че е странна и различна ще ѝ бъде тъпо, кажете ѝ, че е специална и да се старае да пише красиво въпреки, че пише с лявата ръка и купувайте химикали, които съхнат бързо, за да не ззамазва с ръката ѝ ):
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот LEILA » 24 Яну 2015, 12:37

silver933 написа:Не е чак пък толкова трудно, аз съм левичар и никога не съм се чувствал гадно от това, ако ѝ намилате, че е странна и различна ще ѝ бъде тъпо, кажете ѝ, че е специална и да се старае да пише красиво въпреки, че пише с лявата ръка и купувайте химикали, които съхнат бързо, за да не ззамазва с ръката ѝ ):

То и десняците замазваме с ръката, отделно остава по самата ръка, но си прав, че не трябва да се натяква, а иначе какво значение къде ще е ръчичката над или под текста, не разбирам :?: :?:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот S_Milenska » 24 Яну 2015, 12:57

Както се учи и дете десничар :))) какво значение има къде минава ръката, вече годините са такива, че няма нужда да се тревожите с коя ръка пише.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот Леля Живка » 01 Апр 2015, 15:33

Винаги съм харесвала децата левичари, чувствам ги по-специални от останалите. :)) Не знам как да ги научите да пишат, според мен те сами ще го усвоят.
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот kauda » 01 Апр 2015, 16:42

Аз съм левичар и ми беше много трудно, особено по времето, когато ни учеха, че задължително трябва да пишем с двете си ръце... :(( А тогава никакво разбиране нямаше от никъде, за съжаление. :|
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да научим да пише детето левичар?

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Апр 2015, 17:06

kauda написа:Аз съм левичар и ми беше много трудно, особено по времето, когато ни учеха, че задължително трябва да пишем с двете си ръце... :(( А тогава никакво разбиране нямаше от никъде, за съжаление. :|

Да имаше един период, в който децата ги караха задължително да пишат с дясната ръка, кошмарно направо.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта