Киста между зъбите - молба за съвет

Киста между зъбите - молба за съвет

Мнениеот Sam » 14 Яну 2014, 11:31

Здравейте! Днес бях на зъболекар. От много години имам кървене на венците, но предишният ми зъболекар прецени, че това е в резултат на хормоналните ми проблеми. Сега, след години кървенето стана ежедневно и се усили. Отидох при моя стоматолог и се оказа че има пломба която е направена и се е счупила между двата зъба. Изрязаха излишното количество прикрепено до другия зъб и всичко беше наред докато не се появиха болки. Днес посетих лекаря си и направихме снимка. Оказа се голяма киста между десни, горни 4 и 5 зъб. Никой не ми даде обяснение в резултат на какво е и как да процедирам оттук нататък. Може ли да ме посъветвате?
/
Sam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 13 Яну 2014, 20:38

Re: Киста между зъбите - молба за съвет

Мнениеот alinaaa » 03 Фев 2014, 12:40

Честно казано за първи път чувам за такъв проблем :geek:
alinaaa
 
Мнения: 53
Регистриран на: 03 Фев 2014, 10:02

Re: Киста между зъбите - молба за съвет

Мнениеот mirodent » 04 Фев 2014, 20:42

Здравейте Sam,
Ще се опитам по-популярно да разгледам проблема Ви.
Обикновено "киста" в денталното пространство се образува около девитализиран (мъртъв) зъб, като причините да се появи са различни. Примерно организмът е решил, че даден умъртвен зъб се явява "чуждо тяло", което трябва да се отстрани и съответно го атакува с армии левкоцити. В резултат се образува "гранулом", което е вид малка киста, но ако не се прелекува зъба от стоматолог-ендодонт, малкото грануломче започва да се бунтува и се разраства в различно по големина киста. Не рядко тази киста или гранулом реагира на ТОПЛО, което е признак, че в нея се развиват гнилостни процеси, отделят се газове, които от топлото се разширяват и...искат да излезнат от някъде. Ако и тогава болния не посети стоматолога, следва стадий на абсцес, подуване и пробив на гранулома някъде навън - през венеца, понякога и през бузата в по-запуснати случаи.
По-конкретно при вас: не виждам връзка между потъналата пломба и кистата. Второ - няма връзка между кръвотечението от венците и кистата. Първото може да има различни други причини - гингивит, пародонтоза, много рядно е на хормонална основа.
Ако получа някак тук снимка на проблема - секторна или панорамна, по възможност дигитална, може би ще мога да кажа и нещо по-конкретно за случая Ви.
Най-добре си направете , след НЗОК направление от стоматолог, безплатна панорамна дигитална рентгенография и ми я покажете поне тук, за да коментирам.
Бъдете здрав и успешен !

Д-р Станимир Куюмджиев -
www.standent.com
0888 890301
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта