Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси към лекар невролог, да се косултирате със специалист и да споделите мнения за Вашият проблем.Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист невролог.
Д-р Илиян Савов

Re: Заболявания на периферната нервна система - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Stef5 » 25 Окт 2019, 09:16

Здравейте!

Имам болки във ставите (коленете, глезените, лактите, китките). Също, мравучкания, изтръпвания, боцкания, парения (на крайниците).

Невролози ми поставиха диагноза: "увреждания на шийните коренчета, некласифицирани другаде". Това същото ли е като "радикулопатия"? Бихте ли ми казали английското наименование на диагнозата ми, за да мога да разуча в чуждите сайтове?

Приятен ден!
Stef5

Мнениеот Stef5 » 25 Окт 2019, 10:19

Пропуснах да питам:

Искам да си направя ЯМР на целия гръбнак, за моя сметка. Само не знам дали е нужно контрастно вещество - какво е Вашето мнение?
Stef5

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Окт 2019, 17:22

Stef5 написа:Здравейте!

Имам болки във ставите (коленете, глезените, лактите, китките). Също, мравучкания, изтръпвания, боцкания, парения (на крайниците).

Невролози ми поставиха диагноза: "увреждания на шийните коренчета, некласифицирани другаде". Това същото ли е като "радикулопатия"? Бихте ли ми казали английското наименование на диагнозата ми, за да мога да разуча в чуждите сайтове?

Приятен ден!

здравейте,

Да това е радикулопатия. Поставената диагноза е с код G54.2, от X ревизия на МКБ. Шийна радикулопатия.
На английски е: Cervical radiculopathy.
Има много информация в Интернет - ето един линк !
https://www.umms.org/ummc/health-servic ... iculopathy

Поздрави,
д-р Савов
Dr Ilian Savov

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Окт 2019, 17:26

Stef5 написа:Пропуснах да питам:

Искам да си направя ЯМР на целия гръбнак, за моя сметка. Само не знам дали е нужно контрастно вещество - какво е Вашето мнение?

Здравейте,

Уместно е да се проведе на C-spine - шиен сегмент ! за тази диагноза не е нужно поставянето на контрастно вещество ! Самото то натоварва организма, наред с риск от алергична реакция !
провеждането на МРТ на целия гръбнак е 3 области, и колкото да е безвредно изследване, ще натовари организма а и Вас финансово !
Съветвам ви да си намерите добър невролог с който да обсъдите необходими изследвания и по-важното, да проведете правилното лечение ! МРТ не лекува ! То е инструмент за поставяне на диагноза !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov

Предишна

Назад към Неврология