SOS за много суха кожа ...

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

SOS за много суха кожа ...

Мнениеот black sheep » 29 Мар 2011, 17:10

Имам ужасно суха кожа и не уцелвам подходящ крем. Някой ще ми препоръча ли нещо ... изпитано?
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот huanita » 29 Мар 2011, 17:23

Сещам се за нещо изпитано, но е важно какъв ценови регистър ти харесва? :) Какво използваш до сега?
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2011, 20:50

Зависи дали си търсиш подходящ крем за лице или тяло, както и от сезона. Естествено цената не е без значение.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот black sheep » 30 Мар 2011, 08:23

Не само кожата на лицето, а и на тялото е много суха. Въпросът ми е конкретно за лицето (защо не и за тяло - ако имате предвид някоя козметика) за сезон пролет - есен. Ползвала съм медицинска козметика ... и не само. Ефект има, но доста продължително трябва да третирам лицето. Ако искам да премахна сухите зони (които ужасно опъват, че и наболяват) за ден, два ... не се получава.
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот huanita » 30 Мар 2011, 10:48

Значи обикновено когато кожата на лицето е суха, такава е и на тялото, би било пагубно и състаряващо да не се подхранва и хидратира. Мисля, че една голяма част от кремовете, които са нощни или просто rich биха ти свършили работа. Моят съвет към теб е да гледаш опаковките на кремовете за съставки има някои олиа , които са богати и тяхното наличие ти гарантира обогатяване и хидратация. Такива съставки могат да бъдат например: олио от макадамия- подхожда отлично за всички типове кожа, като ги прави еластични, успокоява ги и ги омекотява, олио от сладък бадем - подхранва, скуалан- специална съставка за кожа която се лющи, витамини А,Е,С,D,F и др. Кремовете които съдържат пептиди и са богати са едно отлично решение. Каквито и съставки да има крема, ако съдържа пептиди значи съставките ще се усвоят 2 пъти по-бързо от кожата. Пептидите увеличават комуникацията между нивата на тъканите. Те са съставки на по-скъпите кремове обикновено.
С две думи гледай крема да е богат или нощен и колкото повече богати олиа съдържа толкова по-добре. Ако има и пептиди направо идеално:)
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот fionnaa » 30 Мар 2011, 11:52

Моята кожа също е много суха и усещам, че водата от чешмата влошава състоянието. Ползвам Хидрабио рич на Биодерма сутрин и вечер и водата им за розацея и горе-долу спасяват положението. Колежката ми препоръча козметиката на Нукс и вероятно това ще е следващото, което ще пробвам.
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот huanita » 30 Мар 2011, 13:30

Водата от чешмата влошава състоянието , заради варовичните субстанции. За да избегнеш това тоник след водното измиване е задължителен. Имаш розацея ли че използваш крем с такова действие?
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Мар 2011, 17:10

black sheep написа:Не само кожата на лицето, а и на тялото е много суха. Въпросът ми е конкретно за лицето (защо не и за тяло - ако имате предвид някоя козметика) за сезон пролет - есен. Ползвала съм медицинска козметика ... и не само. Ефект има, но доста продължително трябва да третирам лицето. Ако искам да премахна сухите зони (които ужасно опъват, че и наболяват) за ден, два ... не се получава.

Сухата кожа изисква ежедневно мазане. Това че се е подобрило състоянието и не означава да спре да се маже. Може да разгледате продуктите от сериите за суха кожа на медицински козметики като La Roche, Avene, Bioderma, Excipial, Eucerin.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот zwezda » 31 Мар 2011, 22:49

Кожата на лицето ми е смесена: на места много суха и люющеща, а на други мазна- със склонност за образуване на черни точки и пъпки. Трябва ли да използавам различни козметични продукти на различните участъци? Има ли един продукт за такива като мен?
:D
zwezda
 
Мнения: 52
Регистриран на: 31 Мар 2011, 22:15

Re: SOS за много суха кожа ...

Мнениеот huanita » 31 Мар 2011, 23:24

zwezda написа:Кожата на лицето ми е смесена: на места много суха и люющеща, а на други мазна- със склонност за образуване на черни точки и пъпки. Трябва ли да използавам различни козметични продукти на различните участъци? Има ли един продукт за такива като мен?
:D

значи това че кожата е суха, не изключва това да е мазна...суха е защото е дехидратирана. Ползвай продукти с млечна киселина и себорегулиращи с антисептично действие за регулиране на омазняването, избери си един крем за цялото лице, но за да хидратираш преди крема слагай гел с антисептично действие /алое вера например/ пак на цялото лице. И ходи на козметик на всеки 20 дни /поне/:)
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта