Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот southern_sun » 04 Апр 2011, 09:44

От няколко години развих пролетна алегрия, която се оказа, че е наследствена и съм я наследила от баща си. С годините не се беше проявявала, но под влияние на нещо си съм я отключила и сега вместо да свързвам пролетта с хубавото време, птичките и цъфналите цветя я свързвам със сърбеж, кихане, изтичане на секрети, та дори кашлица.
Дайте няколко съвета как да се избавя от тази алегрия и отново спокойно да излизам на разходка в парка без да се притеснявам, че ще обостря симптомите й.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот Madame » 04 Апр 2011, 09:50

Имам същият проблем.Най - добре се консултирай с алерголог или специалист УНГ за да ти назначи адекватно лечение.На пазара има голямо разнообразие от медикаменти,но само лекар може да прецени кой е най- добър за теб.
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот magito_hris » 06 Апр 2011, 14:49

Днес ходих на очен лекар, защото имах парене и сърбеж на очите и обясниха, че се дължи на алергия. Казаха ми, че трябва да си слагам Анталерг капки? Дали ще ми помогнат? Някой ползвал ли ги е?
magito_hris
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Апр 2011, 14:36

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 16:54

Аз лично не съм ги ползвала, но се мазах с някакво малко мазилце, което ме успокои. Най-лошото е, че не ми даваха да се гримирам. :oops:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот Рамела » 06 Апр 2011, 21:48

И аз съм с такива "екстри ". Неприятно е , но хубавото е , че излизат все повече пречистени медикаменти и не се налага да ходя като "ударен самолет"... Аз лично съм доволна от Нео-ринактив и Авамис, но най-добре е алерголог да препоръча лечение...
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 22:04

А от тия медикаменти ще ми се приспива ли? Защото не мога да си взема болнични и да отсъствам от работа заради това, че ми се спи!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот bisertaskov » 07 Апр 2011, 21:11

magito_hris написа:Днес ходих на очен лекар, защото имах парене и сърбеж на очите и обясниха, че се дължи на алергия. Казаха ми, че трябва да си слагам Анталерг капки? Дали ще ми помогнат? Някой ползвал ли ги е?

След като офталмолог ти ги е изписал би трябвало да действат,с очните капки шега не бива така че и друго да ти препоръчат във форума пак ще трябва да се съветваш с лекар :!: :!: :!:
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 14:54

Решението за мен е посещение при алерголог, което аз самата отлагам няколко години. А има и друг вариант - хомеопатия. Имам приятел, който втора година се лекува с хомеопатия и няма никакви проблеми със сезонното неразположение, а преди си бяхме като дует в кихането. :)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 13:54

Ходих на алерголог, реагирах на много малко алергени един от тях е библиотечен прах. Странно :roll: , иначе спазвах супер хигиена на дома. От няколко години не съм имала пристъпи, само понякога когато съм в помещение със силна миризма. Според мен с приемането на лекарства трябва да се засилят и разходките сред природата, най-вече тя лекува.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Сезонът на алергиите - как да се избавя?

Мнениеот georgia » 13 Апр 2011, 16:09

Природата наистина помага за много неща, но в този сезон предпочитам да избягвам разходките на открито. Колкото повече треви и цъфнали растения има около мен, толкова по - зле се чувствам :(
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с алергология и имунология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron