Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Д-р Атанас Матев, Д-р Росен Тушев

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Юли 2018, 09:24

Илка.Дуева написа:Здравейте.Имам нужда от консултация.Имам вътрешни хемороиди,които от време на време ми създават дискомфорт,като-кървене след изхождане,леки-до умерени болки и сърбеж.В момента от ден два имам леко кървене от ануса,но без болка.Кървенето не е след изхождане,а е постоянно през целия ден.Съвсем слабо-бих казала дори е сълзене,но все пак го има и ме притеснява.Кръвта е червена не е черна.Ясно ми е че трябва да посетя лекар,но все пак искам да направя консултация и с вас.Това някакво усложнение ли е на хемороида?И как се лекува?

Здравейте, при напреднал хемороиди, може да има спонтанно изтичане на кръв. За съжаление, това може да се случва и при други анални заболявания. Най-добре е да е извърши консултация и преглед.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev

Мнениеот Илка.Дуева » 14 Юли 2018, 08:48

Dr Atanas Matev написа:
Илка.Дуева написа:Здравейте.Имам нужда от консултация.Имам вътрешни хемороиди,които от време на време ми създават дискомфорт,като-кървене след изхождане,леки-до умерени болки и сърбеж.В момента от ден два имам леко кървене от ануса,но без болка.Кървенето не е след изхождане,а е постоянно през целия ден.Съвсем слабо-бих казала дори е сълзене,но все пак го има и ме притеснява.Кръвта е червена не е черна.Ясно ми е че трябва да посетя лекар,но все пак искам да направя консултация и с вас.Това някакво усложнение ли е на хемороида?И как се лекува?

Здравейте, при напреднал хемороиди, може да има спонтанно изтичане на кръв. За съжаление, това може да се случва и при други анални заболявания. Най-добре е да е извърши консултация и преглед.

Здравейте отново.Забравих да спомена че пиех диклак,поради болки в ставите.На 44г. съм и имам износена става в следствие на вродена луксация.Прочетох страничните ефекти от Диклака и го спрях.Започнах да мажа и с проктогливенол.Кървенето спря.Възможно ли е да е от диклака?
Илка.Дуева

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Юли 2018, 09:50

nincheto_95 написа:Здравейте.Момиче на 19 години съм.Преди около 2-3 години с бившия ми приятел правих за пръв път анален секс,но явно тогава той не знаеше как се прави правилно и стана много рязко и много болеше а и на сухо,мисля че ме е разкъсал,няколко дни след това имаше и някаква слуз,а също така и на допир се усеща по-меко,и на външен вид различно,а преди беше стегнато.Мисля че и кръв имаше малко,но не съм сигурна.Не се изтървам,мога да се устисквам,но дали когато остарея нещата ще се променят,дали ще започна да се изпускам или не? Мерси предварително.

Не се притеснявайте. Подобни оплаквания би трябвало да преминат без специално лечение.
Аватар
Dr Atanas Matev

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Юли 2018, 09:51

Илка.Дуева написа:
Dr Atanas Matev написа:

Здравейте отново.Забравих да спомена че пиех диклак,поради болки в ставите.На 44г. съм и имам износена става в следствие на вродена луксация.Прочетох страничните ефекти от Диклака и го спрях.Започнах да мажа и с проктогливенол.Кървенето спря.Възможно ли е да е от диклака?

Да, възможно е да е от Диклака.
Аватар
Dr Atanas Matev

Предишна

Назад към Хемороиди - болести на ануса