Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Д-р Атанас Матев, Д-р Росен Тушев

Re: Болести на ануса - онлайн консултация с проктолог

Мнениеот jenifer-aniston » 03 Сеп 2018, 15:28

Здравейте д-р Матев,
Преди 2 години и половина по време на бременност ми се образува първия хемороид - малък без особени болки. Идвах при Вас на консултация - потвърдихте, като ми казахте, че имам и вътрешни и външни, но не е нищо притеснително. Реших да приема съвета Ви и да продължа да си живея с тях. И всичко това до днешно време - преди 1 ден ми се подуха много хемороидите и вече ме боли дотолкова, че ми е трудно да седя, да ставам, да сядам, та дори и като ходя изпитвам ужасен дискомфорт. Пия от 1 ден Детралекс по схемата в листовката (по 2 таблетки 3 пъти дневно през първите 4 дни). Мажа се с Проктогливенол - 3 пъти дневно. Нямам кървене засега поне, но болката е толкова силна, че пия аулин. Не съм имала запек, но пък нося често дъщеричката си, която е около 17кг. Бихте ли ми дали съвет, моля.
jenifer-aniston

Мнениеот Iva_iv » 07 Сеп 2018, 18:22

Здравейте, имам следният проблем...днес бях на преглед при ваш колега, който установи, че имам 4 вътрешни и 1 външен хемороид(появиха се преди 6 години по време на бременността ми..И така до днес)Поставиха ми пръстени на 2 от вътрешните.Понеже имам съмнения, че отново съм бременна реших да обърна внимание върху състоянието си, за да не се влошат, ако се окаже, че наистина съм бременна и да ми създадат проблеми.Въпроса ми е възможно ли е отстраняването първо на външния, защото ме притеснява много повече( безопасна ли е цялата манипулация за плада, обясниха ми че външните се отстраняват с упойка и изрязване доколкото разбрах ) и впоследствие останалите вътрешните?Благодаря предварително!
Iva_iv

Мнениеот А.Тодоров » 08 Сеп 2018, 10:48

Здравейте,
моля за мнение - на 11. 07 т.г. претърпях хирургическа интервенция поради ананлен абцес и ми бе поставена лигатура(ластик),който падна сам точно преди месец.
От тогава насам(отново месец) раната заздравя почти напълно,но има една постоянна секреция(гной),която не спира и до днес,и е придружена с доста неприятен сърбеж.
Всяка седмица ходя на преглед,като констатацията на хирурга е,че трябва да се изчака,докато се затвори изцяло каналчето,и че всичко е строго индивидуално.
Моля за съвет дали наистина е така,или има симптоми за усложнение.
Благодаря.
Поздрави.
А.Тодоров

Мнениеот hope.hopefully » 13 Сеп 2018, 10:29

Здравейте,

Имам около ануса си червено топче, което се е надуло. В момента боли доста. Преди смятах,че е хемороид, но не съм вземала мерки. Наблюдавах и кървене при напън за изхождане. Възможно ли е да е възпален хемороид? Може ли да се приложи лазерно коагулиране или какъв начин има за да изчезне?

Моля за съдействие.
hope.hopefully

Предишна

Назад към Хемороиди - болести на ануса