Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: TSH

Мнениеот tonichaka » 31 Юли 2014, 11:36

tonichaka написа:ЗДРАВЕЙТЕ,


ПРЕДИ ТРИ ДЕНА СИ НАПРАВИХ ИЗСЛЕДВАНЕ TSH КОЙТО СА 0,48 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,27-4,2,АЗ СЪМ С ПРЕМАХНАТА ЖЛЕЗА/ТОТАЛНО/, ИЗСЛЕДВАНЕТО Е НАПРАВЕНО ПРИ ПРИЕМ НА 200М-Л ТИРОКСИН, НО ТАЗИ ДОЗА МИ Е ПРЕКАЛЕНА СПОРЕД МЕН,
ЗАПОЧНА С ИЗПОТЯВАНЕ ,ТРЕПЕРЕНЕ НА КРАЙНИЦИТЕ ,ТРЕВОЖНОСТ БЕЗ ПРИЧИНА,И НАЙ НЕПРИЯТНОТО ВДИГАНЕ НА КРЪВНО НАЛЯГАНЕ, АЗ СЪМ 70 КГ ,З5 Г- СПОРЕД МЕН ТОВА СА ПРИЗНАЦИ НА ХИПЕРФУКЦИЯ ,МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЯ КОТО СПЕЦИАЛИСТ ПРЕДИ ДА ИДА НА ЛЕКАР,ДА ПОДЧЕРТАЯ ОТ ДВА ДЕНА НЕ ПРИЕМАМ ТИРОКСИН И ВСИЧКИ ГОРЕПОСОЧЕНИ ОПЛАКВАНИЯ ИЗЧЕЗНАХА

ДА ДОБАВЯ КЪМ НЕГАТИВНИТЕ СИМПТОМИ И СЪРЦЕБИЕНЕ И НЕ ПОНОСИМОСТ КЪМ ТОПЛИНА
tonichaka
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Мар 2014, 14:26

Re: TSH

Мнениеот tonichaka » 31 Юли 2014, 11:36

tonichaka написа:ЗДРАВЕЙТЕ,


ПРЕДИ ТРИ ДЕНА СИ НАПРАВИХ ИЗСЛЕДВАНЕ TSH КОЙТО СА 0,48 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,27-4,2,АЗ СЪМ С ПРЕМАХНАТА ЖЛЕЗА/ТОТАЛНО/, ИЗСЛЕДВАНЕТО Е НАПРАВЕНО ПРИ ПРИЕМ НА 200М-Л ТИРОКСИН, НО ТАЗИ ДОЗА МИ Е ПРЕКАЛЕНА СПОРЕД МЕН,
ЗАПОЧНА С ИЗПОТЯВАНЕ ,ТРЕПЕРЕНЕ НА КРАЙНИЦИТЕ ,ТРЕВОЖНОСТ БЕЗ ПРИЧИНА,И НАЙ НЕПРИЯТНОТО ВДИГАНЕ НА КРЪВНО НАЛЯГАНЕ, АЗ СЪМ 70 КГ ,З5 Г- СПОРЕД МЕН ТОВА СА ПРИЗНАЦИ НА ХИПЕРФУКЦИЯ ,МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЯ КОТО СПЕЦИАЛИСТ ПРЕДИ ДА ИДА НА ЛЕКАР,ДА ПОДЧЕРТАЯ ОТ ДВА ДЕНА НЕ ПРИЕМАМ ТИРОКСИН И ВСИЧКИ ГОРЕПОСОЧЕНИ ОПЛАКВАНИЯ ИЗЧЕЗНАХА

ДА ДОБАВЯ КЪМ НЕГАТИВНИТЕ СИМПТОМИ И СЪРЦЕБИЕНЕ И НЕ ПОНОСИМОСТ КЪМ ТОПЛИНА
tonichaka
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Мар 2014, 14:26

Re: TSH

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 31 Юли 2014, 17:56

tonichaka написа:
tonichaka написа:ЗДРАВЕЙТЕ,


ПРЕДИ ТРИ ДЕНА СИ НАПРАВИХ ИЗСЛЕДВАНЕ TSH КОЙТО СА 0,48 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,27-4,2,АЗ СЪМ С ПРЕМАХНАТА ЖЛЕЗА/ТОТАЛНО/, ИЗСЛЕДВАНЕТО Е НАПРАВЕНО ПРИ ПРИЕМ НА 200М-Л ТИРОКСИН, НО ТАЗИ ДОЗА МИ Е ПРЕКАЛЕНА СПОРЕД МЕН,
ЗАПОЧНА С ИЗПОТЯВАНЕ ,ТРЕПЕРЕНЕ НА КРАЙНИЦИТЕ ,ТРЕВОЖНОСТ БЕЗ ПРИЧИНА,И НАЙ НЕПРИЯТНОТО ВДИГАНЕ НА КРЪВНО НАЛЯГАНЕ, АЗ СЪМ 70 КГ ,З5 Г- СПОРЕД МЕН ТОВА СА ПРИЗНАЦИ НА ХИПЕРФУКЦИЯ ,МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЯ КОТО СПЕЦИАЛИСТ ПРЕДИ ДА ИДА НА ЛЕКАР,ДА ПОДЧЕРТАЯ ОТ ДВА ДЕНА НЕ ПРИЕМАМ ТИРОКСИН И ВСИЧКИ ГОРЕПОСОЧЕНИ ОПЛАКВАНИЯ ИЗЧЕЗНАХА

ДА ДОБАВЯ КЪМ НЕГАТИВНИТЕ СИМПТОМИ И СЪРЦЕБИЕНЕ И НЕ ПОНОСИМОСТ КЪМ ТОПЛИНА

Уважаема tonichaka,
Много е важно да се знае каква е причината за тоталната тиреоидектомия. За да се прецени каква да е прицелната стойност на ТСХ трябва да се знае много повече за него.
Стойността на ТСХ е в референтни граници и не би трябвало да има симптоми на предозиране. Все пак не знам от колко време сте на тази дозировка.
Самостоятелното спиране на медикамента не е редно. Ако се налага корекция в дозата трябва да я направи лекар. Посетете ендокринолог с цялата си здравна документация при първа възможност. Препоръчвам Ви да възобновите приема на медикамента докато посетите лекаря си.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот rali.miteva » 04 Авг 2014, 22:38

Здравейте! От двадесет дни съм на суровоядство и до момента съм свалила само 900 гр. Доколкото ми е известно, за това време хората с такъв режим на хранене свалят от теглото си, и то не малко. Въпросът ми към вас е смятате ли, че имам някакъв проблем, свързан с обмяната на веществата и с метаболизма като цяло? Ако има проблем, как метаболизмът може да се "рестартира"?
rali.miteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2014, 22:29

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 06 Авг 2014, 17:49

rali.miteva написа:Здравейте! От двадесет дни съм на суровоядство и до момента съм свалила само 900 гр. Доколкото ми е известно, за това време хората с такъв режим на хранене свалят от теглото си, и то не малко. Въпросът ми към вас е смятате ли, че имам някакъв проблем, свързан с обмяната на веществата и с метаболизма като цяло? Ако има проблем, как метаболизмът може да се "рестартира"?

Уважаема rali.miteva,
Няма универсална, приложима за всички диета за редукция на тегло. Резултатите при всеки човек са индивидуални. Те зависят от много фактори. Принципът при всеки диетичен план за намаляване на теглото е да се приема по-малко, от колкото се изразходва. Важно е да прецените дали сте намалили достатъчно калорийния прием. Записвайте си какво и колко ядете и изчислявайте колко калории на ден консумирате.
На базата на информацията, която сте дали няма как да Ви се отговори дали имате някакъв здравословен проблем. Това може да стане след преглед и изследвания. За да се изключи заболяване трябва да посетите ендокринолог.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот tonichaka » 08 Авг 2014, 17:46

ЗДРАВЕЙТЕ,
АЗ СЪМ С ПРЕМАХНАТА ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА ,ПРИ КРЪВЕН ТЕСТ БЕ УСТАНОВЕНА / хиперфункцията на щитовидната жлеза /РЕЗУЛТАТИ ОТ TSH ТЕСТА 0,048 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,27-0,47,ДОЗАТА КОЯТО ПРИЕМАХ 5М БЕ 200М Л ТИРОКСИН,БЕ МИ ПРЕДПИСАН ОТ ВАШ КОЛЕГА 15ДНЕВНО СПИРАНЕ НА Л -ТИРОКСИНА ,НО ЗАБРАВИХ ДА ПИТАН СЛЕД КОЛКО ДЕНА НА НЕПРИЕМАНЕТО ЩЕ СЕ ИЗЧИСТИ КРЪВТА ЗА ДА ОТШУМЯТ СТРАНИЧНИТЕ СИМПТОМИ НА ХИПЕРФУКЦИЯ ?
ЩЕ ПОЧНЕМ С ПО МАЛКА ДОЗА 100М1!
tonichaka
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Мар 2014, 14:26

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 09 Авг 2014, 11:03

tonichaka написа:ЗДРАВЕЙТЕ,
АЗ СЪМ С ПРЕМАХНАТА ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА ,ПРИ КРЪВЕН ТЕСТ БЕ УСТАНОВЕНА / хиперфункцията на щитовидната жлеза /РЕЗУЛТАТИ ОТ TSH ТЕСТА 0,048 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,27-0,47,ДОЗАТА КОЯТО ПРИЕМАХ 5М БЕ 200М Л ТИРОКСИН,БЕ МИ ПРЕДПИСАН ОТ ВАШ КОЛЕГА 15ДНЕВНО СПИРАНЕ НА Л -ТИРОКСИНА ,НО ЗАБРАВИХ ДА ПИТАН СЛЕД КОЛКО ДЕНА НА НЕПРИЕМАНЕТО ЩЕ СЕ ИЗЧИСТИ КРЪВТА ЗА ДА ОТШУМЯТ СТРАНИЧНИТЕ СИМПТОМИ НА ХИПЕРФУКЦИЯ ?
ЩЕ ПОЧНЕМ С ПО МАЛКА ДОЗА 100М1!

Уважаема tonichaka,
Симптомите на предозиране ще изчезнат бързо, за 3-5 дни. Ако са много изявени може за кратко да Ви се дадат лекарства за по-лесно понасяне.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот tonichaka » 09 Авг 2014, 16:02

Dr Stella Yordanova написа:
tonichaka написа:ЗДРАВЕЙТЕ,
АЗ СЪМ С ПРЕМАХНАТА ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА ,ПРИ КРЪВЕН ТЕСТ БЕ УСТАНОВЕНА / хиперфункцията на щитовидната жлеза /РЕЗУЛТАТИ ОТ TSH ТЕСТА 0,048 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,27-0,47,ДОЗАТА КОЯТО ПРИЕМАХ 5М БЕ 200М Л ТИРОКСИН,БЕ МИ ПРЕДПИСАН ОТ ВАШ КОЛЕГА 15ДНЕВНО СПИРАНЕ НА Л -ТИРОКСИНА ,НО ЗАБРАВИХ ДА ПИТАН СЛЕД КОЛКО ДЕНА НА НЕПРИЕМАНЕТО ЩЕ СЕ ИЗЧИСТИ КРЪВТА ЗА ДА ОТШУМЯТ СТРАНИЧНИТЕ СИМПТОМИ НА ХИПЕРФУКЦИЯ ?
ЩЕ ПОЧНЕМ С ПО МАЛКА ДОЗА 100М1!

Уважаема tonichaka,
Симптомите на предозиране ще изчезнат бързо, за 3-5 дни. Ако са много изявени може за кратко да Ви се дадат лекарства за по-лесно понасяне.


БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР!
tonichaka
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Мар 2014, 14:26

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот d_a_n_i7 » 13 Авг 2014, 00:32

здравейте аз сам на 24години тежа 47 и сам висока 1.70 направих си изследвания хормонални ТСХ-7.3 Е НАД НОРМАТА
И АНТИ-ТРО >600 ПОД НОРМАТА ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е
d_a_n_i7
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Мар 2013, 18:24

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот d_a_n_i7 » 13 Авг 2014, 16:12

здравейте аз сам на 24години тежа 47 и сам висока 1.70 направих си изследвания хормонални ТСХ-7.3 Е НАД НОРМАТА
И АНТИ-ТРО >600 ПОД НОРМАТА ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е
d_a_n_i7
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Мар 2013, 18:24

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта