Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот МарчелаАндреева » 02 Фев 2020, 18:39

Благодаря за отговора! При по-обстоен преглед намериха клатещ се, възпален зъб от същата страна на подутия възел, който незнайно как за сва дни беше спаднал наполовина. Мислите ли, че може кръвната картина и подуването да е свързано със зъба?
МарчелаАндреева
 
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2019, 11:07

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 15 Фев 2020, 20:53

МарчелаАндреева написа:Благодаря за отговора! При по-обстоен преглед намериха клатещ се, възпален зъб от същата страна на подутия възел, който незнайно как за сва дни беше спаднал наполовина. Мислите ли, че може кръвната картина и подуването да е свързано със зъба?


Разбира се, че е възможно. Както при хората, така и при животните, в резултат от инфекции/възпаления на зъбите могат да засегнат дори и вътрешни органи! Радвам се, че първоизточника е открит навреме!

Поздрав
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Друпи » 06 Юли 2020, 14:13

Здравейте,имам 11 годишен пекинез,опериран преди 2 години от дискова херния,сега му откриха сърд нед 2 степен,често има болка в задната част,препоръчаха ми габагомма100мг един път дневно. Какво е вашето мнение,пие съща кардалис и ветмедин 5мг и колко време трябва да се пие неврол лек. Благодаря предварително!
Друпи
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юли 2020, 14:06

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 10 Юли 2020, 06:52

Друпи написа:Здравейте,имам 11 годишен пекинез,опериран преди 2 години от дискова херния,сега му откриха сърд нед 2 степен,често има болка в задната част,препоръчаха ми габагомма100мг един път дневно. Какво е вашето мнение,пие съща кардалис и ветмедин 5мг и колко време трябва да се пие неврол лек. Благодаря предварително!


Здравейте, за съжаление както дисковата херния, така и съпровождащата сърдечна недостатъчност са едни от най-често срещаните заболявания при тази порода. Медикаментите, които са Ви изписали са добри! Следвайте предписанията на Вашия ветеринар!

Относно въпросът Ви за преперата "Невролек" - Указано е препаратът да се приема 5-10 дни при наличие на силна болка и след това да се разреди 2-3 пъти седмично в продължение на 2-3 седмици.

Успех!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Казакова » 17 Юли 2020, 19:44

Здравейте. Котаракът ми (породист сибирец) на два пъти получава срив в имунната система. Отслабна доста и не може да върне предишното си тегло ( на 10 месеца тежеше 4 кг. и 300 гр. а сега е 3 кг. и 800гр.). Водихме го на лекари. Правиха кръвни изследвания, сложиха му системи, дадоха ни имуностимулатор ( това беше само втория път ), дадохме доста пари, но няма диагноза, не ни определиха изследвания, които трябва да направим, нямаме назаначено лечение. Котето има всички имунизации (PUREVAX). Редовно се обезпаразитява. Живее в апартамент и никъде не излиза. Моля да ни помогнете. Прилагам последното кръвно изследване. Биохимията е в норма.
Прикачени файлове
IMG_20200717_191404.jpg
IMG_20200717_191404.jpg (173.82 KiB) Прегледано 1340 пъти
IMG_20200717_191345.jpg
IMG_20200717_191345.jpg (178.49 KiB) Прегледано 1340 пъти
IMG_20200717_182112.jpg
IMG_20200717_182112.jpg (163.51 KiB) Прегледано 1340 пъти
Казакова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2020, 18:09

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот sendi » 19 Юли 2020, 19:32

Здравейте, д-р Русева,
имам куче на 2г.и4м./мини шпиц/ женско, не ми давада я среша и да и изрежа ноктите .водих я при ветеринар ,той се опита но не успя ,напада да хапе и се дърпа.предложи да я приспи с упойка.Моля да ме псиветвате как да процедирам! Благодаря
sendi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2020, 19:22

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 30 Юли 2020, 13:48

Казакова написа:Здравейте. Котаракът ми (породист сибирец) на два пъти получава срив в имунната система. Отслабна доста и не може да върне предишното си тегло ( на 10 месеца тежеше 4 кг. и 300 гр. а сега е 3 кг. и 800гр.). Водихме го на лекари. Правиха кръвни изследвания, сложиха му системи, дадоха ни имуностимулатор ( това беше само втория път ), дадохме доста пари, но няма диагноза, не ни определиха изследвания, които трябва да направим, нямаме назаначено лечение. Котето има всички имунизации (PUREVAX). Редовно се обезпаразитява. Живее в апартамент и никъде не излиза. Моля да ни помогнете. Прилагам последното кръвно изследване. Биохимията е в норма.


Здравейте,
от написаното от Вас разбирам, че реално физически котаракът е добре и просто е намалил теглото си?!
Ако няма други необичайни признаци като например повръщане, отпадналост и т.н. не би трябвало да се притеснявате!

Най-честата причина за намаляване на теглото без особени симптоми е при наличието на ендопаразити (вътрешни паразити). Ако не са правени изследвания за тях (копропроба, е добре да се направят)! Препаратите, които се дават не обхващат на 100% всички ендопаразити, затова е добре копропроба да се прави периодично на 6 месеца!

Успех :)
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 30 Юли 2020, 13:51

sendi написа:Здравейте, д-р Русева,
имам куче на 2г.и4м./мини шпиц/ женско, не ми давада я среша и да и изрежа ноктите .водих я при ветеринар ,той се опита но не успя ,напада да хапе и се дърпа.предложи да я приспи с упойка.Моля да ме псиветвате как да процедирам! Благодаря


Здравейте,

доста странно, защото този тип поведение не е типично за тази порода! Ако наистина е невъзможно и за ветеринаря да извършва козметичната манипулация, няма страшно да се приложи лека анестезия. Този тип упояване не е както при операциите. Просо се слага съвсем лека доза! :)

Успех!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот PolinaChereshovska » 22 Сеп 2020, 17:14

Здравейте мога ли да изкъпя котета на 3 месеца против бълхи със Ципермитрин комбо
PolinaChereshovska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2020, 17:12

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 29 Сеп 2020, 05:51

Здравейте,

не е препоръчително, тъй като препаратът е доста силен. Не случайно има противопаразитни шампоани за животни, предназначени точно за тази цел! След изкъпването е добре да се използва и противопаразитна пудра!

Поздрав

PolinaChereshovska написа:Здравейте мога ли да изкъпя котета на 3 месеца против бълхи със Ципермитрин комбо
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron