Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот veselina.sokolova1 » 14 Сеп 2019, 16:25

Здравейте,

Имам френски булдог женски на годинка и 5 месеца още от малка почна да си чеше ухото и всеки път се стига до кръв. Отиваме на ветринар започва с почистване и инжекции срещу инфекция но вече се случва на всеки два месеца без да ми дава причина защо се случва и започвам доста да се притеснявам. Може ли да ми дадете съвет ?
veselina.sokolova1

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 19 Сеп 2019, 15:12

veselina.sokolova1 написа:Здравейте,

Имам френски булдог женски на годинка и 5 месеца още от малка почна да си чеше ухото и всеки път се стига до кръв. Отиваме на ветринар започва с почистване и инжекции срещу инфекция но вече се случва на всеки два месеца без да ми дава причина защо се случва и започвам доста да се притеснявам. Може ли да ми дадете съвет ?

Здравейте,

по описаните от Вас симптоми вероятно се касае за гъбична инфекция и то хронична. Съветвам вземането на кожна и ушна проба от засегнатата ушна област!

Добре е да се направят и кръвни изследвания, за да се проследят нивата на еозинофилите, показател за алергична предразположеност!

Ако диагнозата се потвърди има лечение по схема, което обаче е доста продължително! Желая успех!
Аватар
Dr Denica Ruseva

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина