Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси към кожен лекар, да се консултирате със специалист по дерматология и венерология и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист по кожни и венерически болести.
Д-р Виолина Тодева

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2018, 12:04

xrisi43 написа:Здравейте, живеем в Англия, мазала съм я първо с Cetraben, никакъв ефект. След това с Diprobase и White paraffin 50-50 и си останахме с тези кремове. Тя е на адаптирано мляко, сестра ми има проблемна кожа склонна към алергии, а майка има алергия към дървета от маслина. Не мога да прикача снимки прекалено голям размер са.

Здравейте!

Не мога само от описанието да съм сигурна какъв е проблемът! Ако се касае за бебешко акне или себореен дерматит би следвало към третия месец да премине!
Ако желаете може да прочетете повече за състоянието себореен дерматит при бебета

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор

Мнениеот pav_lina1989 » 18 Ное 2018, 13:18

Здравейте д-р Тодева. Аз съм майка на момиченце на 4г. Повече от месец детето ми е с обриви, които сменят мястото, формата и количеството си по тялото и - няма сърбеж. При консултация с кожен лекар, получихме диагноза - уртикария. Детето изпи няколко противоалергияни препарата (Деслоратадин, Ксезал и Ефестат (в момента)), без резултат. Обривите излизат предимно вечер, но и понякога сутрин, до няколко часа се скриват, без следи. Пробвахме и диета, като изключихме храните, които не се препоръчват при уртикария, отново нищо. Отчаяни сме. Молим и за Вашето мнение.
pav_lina1989

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 11:08

pav_lina1989 написа:Здравейте д-р Тодева. Аз съм майка на момиченце на 4г. Повече от месец детето ми е с обриви, които сменят мястото, формата и количеството си по тялото и - няма сърбеж. При консултация с кожен лекар, получихме диагноза - уртикария. Детето изпи няколко противоалергияни препарата (Деслоратадин, Ксезал и Ефестат (в момента)), без резултат. Обривите излизат предимно вечер, но и понякога сутрин, до няколко часа се скриват, без следи. Пробвахме и диета, като изключихме храните, които не се препоръчват при уртикария, отново нищо. Отчаяни сме. Молим и за Вашето мнение.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се проблемът да е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор

Мнениеот plamingo » 08 Дек 2018, 19:18

Здравейте. Мъж съм,на 40 г. Получавам подуване(торбички) на долните клепачи.Предполага се алергична реакция от нещо. Имам сърбеж, зачервяване,кажата там поспепенно става груба,нацепена, суха. Преди година, пак по това време(есан-зима) получих същото. Предписаха ми Елоком мехлем по схема.Имаше ефект. Също имам болезнино напукване, направо нацепване отстрани по гънките на устата.
plamingo

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести