Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси към лекар по акушерство и гинекология, да се консултирате със специалист и да споделите мнения за Вашият проблем. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист по акушерство и гинекология

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Ivmart » 12 Юни 2019, 20:09

При диагноза ерозио и ектропион на МШ, необходимо ли е обгаряне?
Преди години (аз съм на 21) гинекологът ми постави тази диагноза. Гледа ме освен със спекулум, също и с колпоскоп и взе цитонамазка (беше цин2), след това ми направи биопсия, изследване за ЧПВ и тогава обгори.
Една приятелка също има тази диагноза и й е казано, че трябва да се обгори. Необходимо ли е наистина? И може ли да се излекува с медикаменти и тн.?
Ivmart

Мнениеот nejen_polux » 16 Юни 2019, 22:32

Здравейте, имам следния проблем!
През 2006 ми премахнаха изцяло матката, а част от яйчниците ми бяха частично изчистени. Матката беше пълна с миоми, имах болезнен цикъл още от малка, но никой не ми обърна внимание, предписваха ми Давидови капки (които предполагам вече не съществуват),и имах тежка бременност.... Въпросът ми е защо при по-дълго ходене пеша започва да ме боли мястото, където е била матката, подува се и не мога да стоя дълго време права, започва да ме скубе яко, все едно ще абортирам.. На какво се дължи тази болка, която не минава вече 3-ти ден?! Според гинекологът ми - д-р. Стефан Бузалов, всичко е окей... От Стара Загора съм, предложете ми добър АГ специалист към когото да се обърна!
nejen_polux

Мнениеот FramarLekari » 17 Юни 2019, 12:42

Ivmart написа:При диагноза ерозио и ектропион на МШ, необходимо ли е обгаряне?
Преди години (аз съм на 21) гинекологът ми постави тази диагноза. Гледа ме освен със спекулум, също и с колпоскоп и взе цитонамазка (беше цин2), след това ми направи биопсия, изследване за ЧПВ и тогава обгори.
Една приятелка също има тази диагноза и й е казано, че трябва да се обгори. Необходимо ли е наистина? И може ли да се излекува с медикаменти и тн.?

Здравейте, Ivmart!

Подходящото лечение се назначава от лекуващия акушер-гинеколог и се основава на индивидуалното състояние и особености, резултати от изследвания и други фактори. Най-добре е да обсъдите въпросите, свързани с терапията, с лекуващия лекар, тъй като той може да се обоснове най-точно.

Информация може да прочетете и тук: Ерозио и ектропион на шийката на матката МКБ N86

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari

Мнениеот FramarLekari » 17 Юни 2019, 12:53

nejen_polux написа:Здравейте, имам следния проблем!
През 2006 ми премахнаха изцяло матката, а част от яйчниците ми бяха частично изчистени. Матката беше пълна с миоми, имах болезнен цикъл още от малка, но никой не ми обърна внимание, предписваха ми Давидови капки (които предполагам вече не съществуват),и имах тежка бременност.... Въпросът ми е защо при по-дълго ходене пеша започва да ме боли мястото, където е била матката, подува се и не мога да стоя дълго време права, започва да ме скубе яко, все едно ще абортирам.. На какво се дължи тази болка, която не минава вече 3-ти ден?! Според гинекологът ми - д-р. Стефан Бузалов, всичко е окей... От Стара Загора съм, предложете ми добър АГ специалист към когото да се обърна!

Здравейте, nejen_polux!

За съжаление не можем да Ви отговорим с точност на какво се дължи болката. Това може да направи лекар специалист след провеждане на преглед и изследвания.
Би могло да се консултирате например по Ваш избор с д-р Иван Динев Иванов, д-р Николай Христов, д-р Иван Тодоров, доц. д-р Мария Ангелова Ангелова. Ето пълният списък със специалисти по акушерство-гинекология в Стара Загора: ХУМАННИ ЛЕКАРИ АКУШЕРСТВО И ГИНЕКОЛОГИЯ В СТАРА ЗАГОРА ГРАД

С уважение,
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari

Мнениеот Jujajen » 12 Юли 2019, 06:47

Здравейте на 03.06 беше последният ми цикъл, който е с продължителност 26-28 дни. На 05.07 след няколко дневно закъснение си направих тест за бременност беше с втора бледа черта.
На 09.07 прокървях започна кафяво течение, което си примина в кръв, която не беше малко, не беше и много. На 11.07 беше като кафяво зацапване, направих още един тест беше отново положителен. Възможно ли е да съм загубила бебето, а теста да си показва + резултат?
Нямам симптоми на бременност, но преди да прокървя бях по отпаднала и не можех да си изпия цялото кафе сутрин и да ям нещо.
Другата седмица съм на лекар, но до тогава този въпрос ме тревожи.
Jujajen

Мнениеот FramarLekari » 12 Юли 2019, 14:25

Jujajen написа:Здравейте на 03.06 беше последният ми цикъл, който е с продължителност 26-28 дни. На 05.07 след няколко дневно закъснение си направих тест за бременност беше с втора бледа черта.
На 09.07 прокървях започна кафяво течение, което си примина в кръв, която не беше малко, не беше и много. На 11.07 беше като кафяво зацапване, направих още един тест беше отново положителен. Възможно ли е да съм загубила бебето, а теста да си показва + резултат?
Нямам симптоми на бременност, но преди да прокървя бях по отпаднала и не можех да си изпия цялото кафе сутрин и да ям нещо.
Другата седмица съм на лекар, но до тогава този въпрос ме тревожи.

Здравейте, Jujajen!

Най-добре е да посетите специалист, за да се уточни състоянието Ви.
Един от вариантите е да е било т.нар. "кухо яйце", при което яйцеклетката е оплоден от сперматозоида, но не се развива ембрион, но е възможно е друга причина. Отидете на преглед!

С уважение,
FramarLekari

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология