Как да стимулираме имунитета на бебето и детето - съвети, опит, въпроси

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 28 Авг 2016, 18:56

monika_sieonova написа:Здравейте,
Моля дса ми препоръчате имуностимулант, или какво изобщо да давам на дете, което сега е с бронхит , а преди 5 месеца бяхме с вирусна плевмония.
Благодаря предварително.


Здравейте,
може да давате бронховаксом по схема.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 28 Авг 2016, 18:57

viliboeva написа:Здравейте! Имам бебе на 1м. и 19 дни. В момента бебето приема биогая 5 к. сутрин, абоколикен по 5 капки на всяко хранене и Вигантол по 2 капки. Може ли да му давам биозин кидс или ще ми препоръчате друг имуностимулатор. Предварително благодаря. Бебето е на изкуствено хранена с НАН 1 комфорт.


Здравейте,
може да давате Имунокол перфект сироп.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 28 Авг 2016, 18:58

Eftimova написа:Здравейте,
Моля за съвет . Искам да подсиля имунната система на дъщеря ми която е на възраст 2 години и 4 месеца. Насочила съм се към Ехинацея на капки ChildLife, с натурален портокалов вкус за деца над 6 месеца. Добро ли е, има ли нежелани странични реакции или Вие бихте ли ми препоръчали нещо друго?
Благодаря Ви предварително.


Здравейте,
да може да давате тези капки, подходящи са за вашето дете.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот maria.petrova » 29 Авг 2016, 13:50

Здравейте д-р Кисьова,
Дъщеря ни е на 2 г и 1 месец. Предстои й започване на ясла следващата седмица. През пролетта и началото на лятото имаше увеличена трета сливица, близо 3 месеца. През този период изкара една гнойна ангина и около десетина дни имаше бистри до бели сополи. През останалото време просто дишаше през устата и похъркваше насън. През лятото това отшумя. От вчера започна съвсем леко да похърква насън и се притеснявам да не се възпали отново третата сливица. Какво ще ни препоръчате за имуностимулация за яслата и превантивно за възпалението на сливиците? Удачно ли е да давам Лифомизот в по-малки дози?
maria.petrova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2016, 12:04

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Tzanova » 31 Авг 2016, 14:13

Здравейте!
Имам детенце на 1г. и 6м.,в края на септември тръгва на ясла,за подсилване на имунитета дали е подходящо да дам имунокинд и мултивитамини?Ако,не препоръчайте ми нещо което е по-ползотворно.
Благодаря предварително!
Tzanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2016, 14:02

Re: Осем начина да засилите имунитета на вашето дете!

Мнениеот niya_mazova » 02 Сеп 2016, 17:16

Особено самолечението и лечението с антибиотици срива имунитета.
niya_mazova
 
Мнения: 408
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Сеп 2016, 16:22

Tzanova написа:Здравейте!
Имам детенце на 1г. и 6м.,в края на септември тръгва на ясла,за подсилване на имунитета дали е подходящо да дам имунокинд и мултивитамини?Ако,не препоръчайте ми нещо което е по-ползотворно.
Благодаря предварително!


Здравейте,
може да давате имунокинд и мултивитамини. Ако започне често да боледува ще добавите към тях и Имунобор кидс сироп.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Сеп 2016, 16:53

maria.petrova написа:Здравейте д-р Кисьова,
Дъщеря ни е на 2 г и 1 месец. Предстои й започване на ясла следващата седмица. През пролетта и началото на лятото имаше увеличена трета сливица, близо 3 месеца. През този период изкара една гнойна ангина и около десетина дни имаше бистри до бели сополи. През останалото време просто дишаше през устата и похъркваше насън. През лятото това отшумя. От вчера започна съвсем леко да похърква насън и се притеснявам да не се възпали отново третата сливица. Какво ще ни препоръчате за имуностимулация за яслата и превантивно за възпалението на сливиците? Удачно ли е да давам Лифомизот в по-малки дози?


Здравейте,
може да давате Лимфомиозот капки 3х8 капки за 3 месеца и имунотрофина сироп.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 432
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 18 Сеп 2016, 10:09

Здравейте!Какво е мнението Ви капки Галапро с прополис и ехинацея за деца-произход Македония! Моята е на 2г 9м и искам да й ги предложа за есенния сезон!Благодаря!
Вие какво бихте ми предложили за подсилване за организма за есенния период! :kisscheek:
s_ivelina
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Имуностимулация при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот polina89 » 18 Окт 2016, 12:33

Здравейте,
имам детенце на 2год. Вчера ни изписаха от болницата. Лежахме за двустранна пневмония. Въпроса ми към вас е относно имуностимулаторите. Какво бихте ми препоръчали да у давам за подсилване на имунитета? Защото му предстои 3 седмици да е в дом. условия и след това ще го пускам отново на ясла. А притеснението ми е да не се разболее наново и пак да стигаме до болница.
polina89
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Окт 2016, 11:39

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта