Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси към лекар специалист, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар.
Проф. д-р Боряна Делийска

Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 22 Фев 2017, 12:46

Тук може да задавате всичките си въпроси, свързани с измененията при изследване на урината. На вашите въпроси ще отговаря Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н.

Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
Dr Boriana Delijska

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Иренka » 14 Юни 2017, 15:39

Здравейте,преди 2 години прекарах цистит,лекуваха ме около месец с антибиотик и цистон, сега отново след уриниране имам тежест ниско доло и понякога остра моментна болка.След посещение при личен лекар ми назначиха изследване на урина седимент и на седимент бактерии -пише единични на поле;седимент левкоцити -единични на поле;седимент електроцити-не се откриват;седимент цилиндри- не се откриват;седимент кристали - не се откриват,бихте ли ми казали какво показват резултатите. Дали е необходимо изследване на стерилна урина?благодаря предварително!
Иренka

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 21 Юни 2017, 15:57

Здравейте
Както описвате резултатите, изглежда, че урината е нормална и вероятно оплакванията Ви вече не са свързани с инфикция на отделителните пътища. Бих ви посъветвала да Ви консултира и гинеколог за преценка на характери на оплакванията.
Поздрави
Dr Boriana Delijska

Мнениеот Иренka » 23 Юни 2017, 13:26

Благодаря Ви за отговора!
Иренka

Назад към Урология и нефрология