Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси към лекар невролог, да се косултирате със специалист и да споделите мнения за Вашият проблем.Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист невролог.
Д-р Илиян Савов

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот emi.nikolova » 16 Дек 2018, 12:53

Здравейте. Жена на 26 години съм и преди 2 месеца ми откриха чрез ЯМР: Лекостепенно редуциран лумен(хипоплазия) на дясна вербална артерия. Фокално стенозиран (2-3 мм.) Участък в областа на дясна вътрешна каротидна артерия-на ниво външен форамен: под 15 % маркиран. - Спастична зона (3-4 мм.) в областа на лява вътрешна каротидна артерия ( естракраниално маркиран). Бях при невролог с изследванията ми но не ми обесни, какво точно е това само ми изписа хапчета, които трябва да пия в продължение на 6 месеца. Първите 2 месеца Бетасерк, Винпоцетин Ковекс, Тебокан. След това да продължа до 6тия месец с Винпоцетин Ковекс и НатАспин Х. Бих искала ако може да ми дадете по подробна информация за това, какво точно ми има. Другия проблем, е че не съм разбрала правилно невролога и вместо 30 дена 3 пъти на ден по 2 таблетки Винпоцетин Ковекс аз пих 55 дена. Сега започнах по 1 таблетка три пъти на ден. Искам да попитам дали е проблем ще съм продължила още 25 дена 3 пъти на ден по 2 таблетки?
emi.nikolova

Мнениеот VIOLETA.SOFRONIEVA » 20 Яну 2019, 22:11

VIOLETA.SOFRONIEVA написа:Здравейте!Един ден ме заболя силно главата отгоре от дясната страна и в този момент загубих представа къде се намирам.Всичко това беше за около минута.Извикахме спешна помощ и се установи ,че имам кръвно 168/112.Свалиха ми кръвното,но след това имах почти постоянен главобол.Направих си скенер на главата и резултатът е -нативен лакунарна хиподенсна зона в басейна на лява средна мозъчна артерия ниво трети вентикул суспектна за исхмия.Изписаха ми тромбекс и кавинтон форте.Правилна ли ми е терапията и колко време да я прилагам?И И още това заболяване опасно ли е и какви мерки да вземакато често ме боли глава?Поздрави и благодаря предварително!

Искам да попитам при тази диагноза опасно ли е да ходя на море?Благодаря!
VIOLETA.SOFRONIEVA

Мнениеот ivanka.borisova » 24 Яну 2019, 19:21

Dr Ilian Savov написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани с мозъчносъдови заболявания!
На вашите въпроси ще отговаря д-р Илиян Савов - специалист невролог!
Здравейте!Искам да попитам при прекаран микроинсулт опасно ли е да ходя на море?

Повече за д-р Савов и неговата практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
ivanka.borisova

Предишна

Назад към Неврология