Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот Мади Ранчева » 18 Юни 2014, 22:13

Сутринта правих палачинки, понеже чаках сутрешни гостенки, по мое мнение станаха чудни, както винаги, но явно се оказва, че имаме различни вкусове :D :D най-накрая ги изядоха домашните, а гостите ми си отидоха почти гладни :mrgreen: :mrgreen:

Каква е вашата рецепта за най-вкусните палачинки? Аз лично си ги харесвам тънички и с дупчици, така че да можеш да си завиеш каквото искаш в тях.

Някои харесват дебели палачинки като американските, други пък като катми... Та казвайте, кои са ви любимите палачинки и по каква рецепта ги приготвяте? :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот maminka » 18 Юни 2014, 22:24

аз правя дебели палачинки, май като американските, както ги нарича ти, харесват се, но аз не обичам много и без това, иначе ги правя с набухвател, за разлика от този тънкия вариант, затова и стават пукави ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот MerryPop » 26 Юни 2014, 16:55

майка ми прави идеалните палачинки за моя вкус, аз така и не се научих рецептата е супер стандартна - всичко на око, но май нямам най-подходящите условия за тънки и еластични палачинки, които да не се трошат, като ги навиеш на руло.. мечта :)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот Krum » 13 Фев 2015, 15:59

Мади Ранчева написа:Сутринта правих палачинки, понеже чаках сутрешни гостенки, по мое мнение станаха чудни, както винаги, но явно се оказва, че имаме различни вкусове :D :D най-накрая ги изядоха домашните, а гостите ми си отидоха почти гладни :mrgreen: :mrgreen:

Каква е вашата рецепта за най-вкусните палачинки? Аз лично си ги харесвам тънички и с дупчици, така че да можеш да си завиеш каквото искаш в тях.

Някои харесват дебели палачинки като американските, други пък като катми... Та казвайте, кои са ви любимите палачинки и по каква рецепта ги приготвяте? :?

те тези с дупчиците се водят катми, защото маята ги прави да са на дупки и шупнали :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот Kremiliya » 04 Мар 2015, 14:29

Не е невъзможно, само трябва да се ползва прясно мляко, бакпулвер, масло, яйца и нещата стават точно перфектни, да не са много яйчни :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот Локумът » 16 Мар 2015, 10:45

Много обичам тип американските палачинки, защото стават много по-пухкави и самите палачинки имат вкус и са достатъчни да ги ядем самостоятелно.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Мар 2015, 10:50

2 ч брашно
2 с.л. захар
2 ч.л бакпулвер
2 яйца
1 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
2 ч.ч. прясно мляко
1/4 ч.ч. олио
Това е любимата ми рецепта за американски палачинки. От същата смес правя и обикновени тънки палачинки, като слагам повече мляко. Вкусът е съвършен просто! :) А най-хубавото е, че остават меки дори и след като са стояли. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот Леля Живка » 07 Апр 2015, 14:27

Аз обичам повече катми, а не палачинки, много са ми едни меки и яйчни.. :roll:
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот qwerryyy » 07 Апр 2015, 15:43

Палачинките, които продават ги харесвам много, сякаш вкъщи не мога да направя такива, сега се замислям дали да не си купя такава "печка" ли какво се води за палачинките. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кои са най-вкусните палачинки за вас?

Мнениеот Malina » 07 Апр 2015, 16:32

qwerryyy написа:Палачинките, които продават ги харесвам много, сякаш вкъщи не мога да направя такива, сега се замислям дали да не си купя такава "печка" ли какво се води за палачинките. :)

Сач май се води, но не знам дали после можеш да го използваш за нещо друго, май не.. :| :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта