Кога детето спира да ходи на пръсти?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот moni.sparrow » 21 Юни 2014, 22:37

Здравейте, мами :) исках да ви попитам, кога според вас е нормално синът ми да спре да ходи на пръсти. Той проходи на около 10 месеца, първоначално не забелязах да има подобно нещо, в последствие това му стана специалитет.

Сега е на 1,5 год. и все още детето ходи на пръсти, малко ме притеснява това, понеже четох много страшни неща, но не виждам да има други аномалии в държанието му, ако това е симптом за заболяване.
Вашите деца на каква възраст спряха да ходят на пръсти и дали е необходимо да спомена на педито за това :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот lussy » 21 Юни 2014, 22:41

моето дете се усети, че не е много удобно чак около втората годинка, добре е да кажеш на педито, дано е достатъчно компетентна, за да установи, ако има проблем ;) дано всичко ви е наред и бързо да стъпите здраво на земята ;) ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 17:45

И двете ми деца изобщо не са ходили на пръсти, защото никога не съм ги държала, за да проходят :lol: А ако искаш да ходиш сам няма как да стане като стъпваш като балерина..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот Slavena » 23 Яну 2015, 12:47

Мисля, че това ще стане чак когато започне детето само да се учи да прави първите си крачки, научават се да ходят на пръсти, защото обикновено им избутваме доста на горе преходилката и после ги опъваме с тези колани..
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот dessiblond » 23 Яну 2015, 13:01

Slavena написа:Мисля, че това ще стане чак когато започне детето само да се учи да прави първите си крачки, научават се да ходят на пръсти, защото обикновено им избутваме доста на горе преходилката и после ги опъваме с тези колани..

Еее.. ама това е гаднооо, аз в проходилка не съм го слагала и въпреки това вървеше на пръсти :idea:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот Malina » 23 Яну 2015, 13:34

Вървят на пръсти, докато не се научат да стъпват правилно т..е да използват правилно тежестта на тялото си и да я разпределят правилно. Трябва минимално децата да бъдат в проходилки, да се държат с колани, това е основната причина. Никога не дърпайте децата си, когато проходят проходят, най-напред трябва да се научат да стоят стабилно и да правят малки крачки. Ако е започнало да ходи на пръсти използвайте момента вкъщи да ходи босо и да прави малки крачки към вас, когато е с обувки по-лесно може да се реши да стъпва на пръстчета, а босото краче се оформя най-добре и най-правилно. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот Anka » 02 Юли 2015, 10:06

Винаги децата ходят на пръсти, особено в началото. :) НЕ се притеснявай, ще се научи, само изключи проходилки и разни колани!:)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот Slavena » 02 Юли 2015, 12:03

Anka написа:Винаги децата ходят на пръсти, особено в началото. :) НЕ се притеснявай, ще се научи, само изключи проходилки и разни колани!:)
Това не е вярно моя беше с колан и не е ходил на пръсти изобщо!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот Kaya » 12 Авг 2015, 09:50

moni.sparrow написа:Здравейте, мами :) исках да ви попитам, кога според вас е нормално синът ми да спре да ходи на пръсти. Той проходи на около 10 месеца, първоначално не забелязах да има подобно нещо, в последствие това му стана специалитет.

Сега е на 1,5 год. и все още детето ходи на пръсти, малко ме притеснява това, понеже четох много страшни неща, но не виждам да има други аномалии в държанието му, ако това е симптом за заболяване.
Вашите деца на каква възраст спряха да ходят на пръсти и дали е необходимо да спомена на педито за това :?

Малката никога не е ходила на пръсти, почти веднага започна да ходи с цяло стъпало. Защо изобщо стоиш и мислиш, след като виждаш още симптоми, които те притесняват, а не се консултираш с лекар и те изпрати към необходимия специалист? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога детето спира да ходи на пръсти?

Мнениеот Kaya » 12 Авг 2015, 09:53

moni.sparrow написа:Здравейте, мами :) исках да ви попитам, кога според вас е нормално синът ми да спре да ходи на пръсти. Той проходи на около 10 месеца, първоначално не забелязах да има подобно нещо, в последствие това му стана специалитет.

Сега е на 1,5 год. и все още детето ходи на пръсти, малко ме притеснява това, понеже четох много страшни неща, но не виждам да има други аномалии в държанието му, ако това е симптом за заболяване.
Вашите деца на каква възраст спряха да ходят на пръсти и дали е необходимо да спомена на педито за това :?

Малката никога не е ходила на пръсти, почти веднага започна да ходи с цяло стъпало. Защо изобщо стоиш и мислиш, след като виждаш още симптоми, които те притесняват, а не се консултираш с лекар и те изпрати към необходимия специалист? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта