Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот lini_leni » 03 Юли 2014, 14:53

Абе случвало ли ви се е да си купите сирене, например и да е толкова ужасно за отваряне, че спира да ви се яде и затова никога не купувате от него отново.

Аз имам няколко такива любими храни, които никога не купувам, не защото не ми харесват, а защото се отварят изключително трудно.

Започвам с топените сирена в черво, същото се отнася и до изварата, които са като навити на пружина и чакат да изхвръкнат.
Майонезата ми е крайно любима в опаковки, които трябва да се разкъсат, за да се отворят, както и пластмасовите кутийки с херинга, която докато не се изстреля, все едно не си я отворил.
И това не е всичко олиото, чието пръстенче за отваряне ти остава на пръста - безценно, а за консервите, просто ще замълча! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Е, кои са храните, които трудно отваряте, затова и не купувате, като тук е мястото да се позабавляваме с непохватността си или сигурността, която си създават производителите :D :D :D :D
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот dejavu » 03 Юли 2014, 15:04

Оох, аз вече не купувам Нова Бразилия, ами всичко винаги е по пода :oops: :oops: и със сирената внимавам де, по същия повод ;) :mrgreen:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот MerryPop » 25 Юни 2015, 11:31

Адски много мразя да отварям маслата, ама не тези, които са като в хартиена опаковка, а онези другите, които са си в найлонки и само имат залепен етикет на тях, сетихте ли се... еее предполагам не съм само аз с тази омраза към този тип опаковки :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот Rali_hr » 25 Юни 2015, 11:39

Едни макарони има... Misko е няма такова лепило отваря се само с ножица или яко напъване, пакетите са твърди и се късат, ми не ми харесва, няма да купя повече от тях!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот Andrey » 25 Юни 2015, 11:57

хахаха е тая тема вече ме убива. Май единственото, което не купувам са вакумирани маслини :lol: и консерви без такова за отваряне..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот MollyDolly » 29 Юни 2015, 09:16

Най-много мразих едно време пастетите, вече не купуваме, но топените сирена, които са в черво са по същия начин, правиш дупчица с ножа и цялото избълва :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :D
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот Mamacita » 01 Юли 2015, 10:17

Мисля, че не съм срещала продукти, чиито опаковки да ме разочароват дотолкова, че да не ги купувам поради тази причина, но ме дразнят опаковките на майонезата, например, доста е досадна за отваряне :evil:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот Lollipop » 01 Юли 2015, 11:31

Mamacita написа:Мисля, че не съм срещала продукти, чиито опаковки да ме разочароват дотолкова, че да не ги купувам поради тази причина, но ме дразнят опаковките на майонезата, например, доста е досадна за отваряне :evil:

Аз я отварям с вилица, но наистина е невъзможно да се отвори без необходимото въоръжение. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот Bambaa » 01 Юли 2015, 12:16

Lollipop написа:
Mamacita написа:Мисля, че не съм срещала продукти, чиито опаковки да ме разочароват дотолкова, че да не ги купувам поради тази причина, но ме дразнят опаковките на майонезата, например, доста е досадна за отваряне :evil:

Аз я отварям с вилица, но наистина е невъзможно да се отвори без необходимото въоръжение. :lol:

Вчера се загледах по новата майонеза, която е в кутия и не само е удобна, ами и вкусна, ето, намерих ви решение :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Храните, които трудно отваряме и затова не купуваме

Мнениеот Kaya » 01 Юли 2015, 12:26

Каква е тази майонеза в кутия? Има една домашна майонеза в кутия тя е много вкусна ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта