На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот JohnLocke » 08 Юли 2014, 15:58

Поредният ми опит със зъболекар при мен се оказа отново провал. В детските си години имах ужасен спомен от възрастни зъболекари, които като те натиснат няма мърдане, пораснах реших да ходя при по-млади, отново не мога да им се доверя.

Имах два кариеса, поне последния млад зъболекар, при който ходих каза така. Направи ми единия, който беше много повърхностен и дори не съм сигурен дали е било кариес или петно от никотина, но както и да е. Другият, обаче така го затвори, че сега не мога да провра конец между зъбите си, а каза по-старателно да почиствам между тези зъби, тъй като имало петънце , което скоро можело да стане на кариес, е как, питам аз :evil: :evil:

При по-възрастни зъболекари не ми се ходи тъй като се опасявам, че работят по по-остарял начин и с по-стара апаратура, но поне май ще могат да направят една свястна пломба :roll:

Та, дилемата ми е на млади или възрастни зъболекари да се доверя, какво ще кажете за вашия зъболекар?
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот ivoblinc » 08 Юли 2014, 16:11

Аз съм си избрал един сравнително млад зъболекар, който работи добре, за разлика от твоя опит, на възрастните и аз нямам голямо доверие и все пак зависи, само като видиш обстановката ти става ясно, понякога
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот Sophia.G » 09 Юли 2014, 09:02

Млад или стар? Търси опитен, с добра техника и съобразени с пазара цени. Всичко друго е глупост.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот dDedov » 09 Юли 2014, 10:01

Забелязвам, че повечето възрастни стоматолози, като че ли са толкова овълчали за пари, че гледат да претупат колкото е възможно повече пациенти. А при млади стоматолози минах миналата година, те са по-внимателни, но пипат все едно се опасяват да не сбъркат нещо, което не ми вдъхна голямо доверие, но в последствие бях доволен.
Важно е да попаднеш на човек с опит, макар и млад, просто си нямал много късмет. :D
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот djudjanka » 09 Юли 2014, 12:06

На изпитани и препоръчани, не си правя опити с никому неизвестни.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот niya_mazova » 11 Юли 2014, 11:38

djudjanka написа:На изпитани и препоръчани, не си правя опити с никому неизвестни.

То като с гинеколозите, всеки може да изпита и препоръча, но като е бил здрав едва ли ще му кажат, че му има нещо, по-скоро, когато има проблем се бърка какъв е, същото е при стоматолози и каквито се сетиш други лекари
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот Kremiliya » 26 Юни 2015, 09:59

ВИанги ходя при по-млади специалисти, възрастните вече са претръпнали с болката и не са толкова внимателни
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот Malina » 26 Юни 2015, 12:00

Абе друго си е да пипне млада ръка, мен ме предразполагат повече. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Юни 2015, 13:03

Аз винаги разпитвам, след това избирам лекаря, не се доверявам на външния му вид, на опита или на каквото и да е било. Лекарската професия е и призвание, така че възрастта не дава никакви гаранции.:)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: На млади или възрастни зъболекари да се доверя?

Мнениеот Pipilota » 01 Юли 2015, 11:02

Възрастта не е от значение, от значение е как си върши работата съответния човек, положителните мнения на околните са много важни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта