Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Sophia.G » 01 Авг 2014, 13:31

Много обичам грах, но наскоро за първи път ми се отдаде да опитам сух грах, обелен от люспите и почистен.
Приятно ме изненада вкусът :)
Нека да обобщим:
- консервиран грах - в буркан, плащаш отгоре опаковката /буркан или консервна кутия/, лесен за готвене, дори и за пряка консумация, виждаш го как е на външен вид
- замразен грах - бланширан, няма много нерви по готвенето му, но много често се получава така, че замразени грахчетата са големи и сочни, а като се размразят, стават на нищо
- сух грах - интересен сладък вкус, няма шлюпки, но доста рядко се намира по магазините
Много обичам млад, млечен грах, но него пък много трудно намирам в сурово състояние.
Вие домакини, кой грах предпочитате? Най-вкусните ви рецепти с грах?
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Грохот » 01 Авг 2014, 15:00

Sophia.G написа:Много обичам грах, но наскоро за първи път ми се отдаде да опитам сух грах, обелен от люспите и почистен.
Приятно ме изненада вкусът :)
Нека да обобщим:
- консервиран грах - в буркан, плащаш отгоре опаковката /буркан или консервна кутия/, лесен за готвене, дори и за пряка консумация, виждаш го как е на външен вид
- замразен грах - бланширан, няма много нерви по готвенето му, но много често се получава така, че замразени грахчетата са големи и сочни, а като се размразят, стават на нищо
- сух грах - интересен сладък вкус, няма шлюпки, но доста рядко се намира по магазините
Много обичам млад, млечен грах, но него пък много трудно намирам в сурово състояние.
Вие домакини, кой грах предпочитате? Най-вкусните ви рецепти с грах?

тепърва навлизам в готвенето, не мога да помогна с никаква рецепта, но пък съм предубедена за сухия грах, не мисля, че ще е сред фаворитите ми! :|
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Viktor.Ivanov » 01 Авг 2014, 15:25

Предпочитам жена ми да ми го готви и да не се задълбавам в подробности. Обичам граха със свинско на фурна. Даже ако има повече свинско, по-добре.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 12:15

Грах от буркани харесвам, замразения грах не знам кога евентуално може да се сготви и 10 часа да го готвя имам чувството, че все такъв твърд ще остане :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Burborino » 01 Дек 2014, 20:47

всякакъв обичам :mrgreen:

Наскоро една приятелка прави кюфтенца от грах и картофи. изглеждат великолепно, но още не съм ги правила.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Lollipop » 02 Дек 2014, 10:15

Viktor.Ivanov написа:Предпочитам жена ми да ми го готви и да не се задълбавам в подробности. Обичам граха със свинско на фурна. Даже ако има повече свинско, по-добре.

А така, това е любима рецепта и у нас! Но всички искат повече свинско, аз предпочитам повече грах :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Pipilota » 17 Дек 2014, 10:56

Предпочитам да бъде консервиран, защото е добре сготвен, а и по-бързо се приготвя после, само вадиш и си готов :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Krum » 12 Яну 2015, 15:29

Винаги съм предпочитал грах от буркани. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот mix_twix » 13 Яну 2015, 10:35

Ми кръгъл, какъв, замразения е гаден, щото трудно се готви. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какъв грах предпочитате - замразен, консервиран, сух...

Мнениеот Elica » 13 Яну 2015, 12:36

Не съм виждал досега сух грах, изобщо дори не знам от къде да си намеря, как се процедира с него, накисва ли се или какво се прави? :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта