Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот MollyDolly » 24 Сеп 2014, 14:22

Някакво детенце в предучилищната група на дъщеря ми показало гривничка, която изплели с майка си, но била специална - не приятелството. Дъщеря ми сега е луднала и много иска да си изплетем и ние гривни на приятелството :!:

Идеята не е лоша, тя е доста разсеяна и такива спокойни занимания бързо й омръзват, мисля че ако успеем да се преборим и да изплетем такива гривни, някои мои съмнения ще се разсеят! :roll:
Понеже нямах идея как изглеждат гривните на приятелството бях длъжна да погледна и в крайна сметка се оказаха нещо такова, за тези от вас, който са невежи като мен
friendship-bracelets-.jpg
friendship-bracelets-.jpg (13.65 KiB) Прегледано 1116 пъти

Много се надявам някой по-запознат с плетенето на гривнички, особено от тези на приятелството :D да ми обясни с какво и как да изплета гривна, а също и ако може съвет от какво да бъде направена, т.е. какви да бъдат конците за нея?!

Не искам да разочаровам дъщеря си, все пак вече й обещах, затова благодаря предварително! :)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот Lyomi » 24 Сеп 2014, 14:26

Преди години и ние сме плели, беше много модерно, но така и не се научих как се започва тази гривна, а вече не помня и как се плете, освен че се правиха възли по някакъв начин, т.е. няма да ти е необходима кука или нещо друго, а и ще е лесно за дъщеря ти, предполагам. А конци можеш да намериш във всяко магазинче където продават подобни щуротии за направа на джувки ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот веселказасмяна » 25 Сеп 2014, 11:49

Има много интересни и ефектни гривни тук, но не знам дали ще могат да се получат от тези, които приличат на силиконови конци, но с вълнени и памучни е идеално и много красиво :)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот crazy » 25 Сеп 2014, 13:22

в Пловдив има магазини Бижуленд ( предполагам и в други градове)там ще намерите необходимите конци и други дрънкулки необходими за подобно начинание
вероятно ще се запознаете и с някое девойче което умее да плете подобни аксесоари и ще се сдобиете с нова приятелка
приятно плетене
crazy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Май 2014, 11:31

Re: Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот magda » 26 Сеп 2014, 13:41

Мда, много обичам такива магазинчета и още повече харесвам момичетата, които работят в тях, толкова отзивчиви и усмихнати :)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот zaiveca » 03 Окт 2014, 14:46

Сега е модерно да се плетат от ластици!
zaiveca
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2014, 14:28

Re: Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот MGB » 03 Окт 2014, 15:12

zaiveca написа:Сега е модерно да се плетат от ластици!

Да, но казано честно ми изглеждат прекалено детски, т.е. тийнейджърски и простовати, съвсем не ми харесват :|
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как и от какво се плете гривна на приятелството?

Мнениеот Kremiliya » 04 Дек 2014, 13:13

MGB написа:
zaiveca написа:Сега е модерно да се плетат от ластици!

Да, но казано честно ми изглеждат прекалено детски, т.е. тийнейджърски и простовати, съвсем не ми харесват :|

Виждала съм много големи жени да ги носят, аз също не ги харесвам, сладко е да излезеш с дъщеричката си и да си с такава гривна заедно с нея, но на работа да речем да я носиш.. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта