Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот Mauritius » 26 Сеп 2014, 13:20

Преди около седмица детето ми не зная как се сети за Великден и си припомни, че му бях обещала за следващия Великден да боядисаме не само яйцата, но и курабийките в различни цветове!

Всяка вечер щом се прибера, това е първото нещо, което ми казва, тъй като държи да се случи преди Великден, та трябва да се опитам да оцветя тесто в различни цветове, но ако е възможно без изкуствени оцветители, а с нещо под ръка :?

Единственото, което се сещам е цвеклото с него може да е получи добър цвят, мисля, но освен червен, не зная как мога да се сдобия с различни цветове :? :? Опасявам се да не би това да е следващата приумица на моя младеж
20140.jpg
20140.jpg (12.23 KiB) Прегледано 2835 пъти
тъй като бих откачила :mrgreen: със сигурност, ако пожелае и всичко друго да сменя цветовете си!

С нетърпение чакам майки с повече въображение и идеи от мен, да ми помогнат да оцветим различни храни вкъщи без да използваме изкуствени оцветители!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот zheleva212 » 26 Сеп 2014, 13:27

Защо пък да не е възможно, смятам, че щом яйцата могат да се боядисват с бои без изкуствени оцветители, значи и храните ще могат.

Например може да пробваш от люспите на лук да свариш и да прецедиш през тензух и да видиш какво може да се получи (би трябвало да стане червено) или от спанак може да си направиш зелен, стига да го оставиш да поври около половин час, експериментирай и се порадвай на синчето докато е малко :)
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот D-r Terziev » 26 Сеп 2014, 13:47

Друг въпрос е защо трябва да оцветявате храните, дори и със естествени оцветители? :lol:
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот luchia@marco » 14 Окт 2014, 15:25

D-r Terziev написа:Друг въпрос е защо трябва да оцветявате храните, дори и със естествени оцветители? :lol:

Е, какво лошо има да се позабавляват децата, а и майка им с тях, поне е сигурно, че няма да устоят на цветната храна!
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2014, 15:34

Да, с цвекло става, спанак за зелено, лук или куркума за жълто и така ;) Получава се пробвайте ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 14:27

Аз често оцветявам по такъв начин, особено сметана, става ефектно, или пък правя червени спагети на детето, накисвам ги сурови с малко сок от цвекло :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот Kaya » 18 Дек 2014, 12:16

Много трудно се получава, най-неприятното е, че ще се усеща вкуса и аромата на храната, например ако са сладки странно ще е ако дъхат отгоре на магданоз?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот Anka » 18 Дек 2014, 16:51

Kaya написа:Много трудно се получава, най-неприятното е, че ще се усеща вкуса и аромата на храната, например ако са сладки странно ще е ако дъхат отгоре на магданоз?

И на мен ми е било странно как ще се неутрализира вкусът, някой знае ли? :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот Andrey » 21 Дек 2014, 15:46

Що да е невъзможно, бабите едно време нали така са боядисвали яйцата ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Възможно ли да оцветим различните храни вкъщи без изкуствени оцветители?

Мнениеот Kremiliya » 06 Яну 2015, 14:40

Възможно е, но не знам на сок ли трябва да се направи или не, мисля си че със сок ще стане най-добре и все пак няма да се получат много ярки цветове. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта