Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот MerryPop » 03 Ное 2014, 16:52

Малко са хората, които имат онова по-специфично увреждане и не обичат баклава :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: В повечето случаи всеки си умира за нея, особено когато е домашна :idea:

За съжаление баклавата изисква прекалено много дълго приготовление, а свършва за има-няма нула време :!: Затова се надявам да има и по-бърз начин за приготвянето на баклава, така че хем да си е със същия вкус, хем да се приготвя по възможно най-бързия начин или поне много ми се иска да има такова животно :!: :lol:

Представям си е горе долу като другата или ето такава
baklava-.jpg
baklava-.jpg (52.14 KiB) Прегледано 2517 пъти
и с нетърпение чакам да ми споменете някаква рецепта, с която да приготвя баклава по най-бързия начин!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот Ginger » 03 Ное 2014, 16:58

Аз я правя като сладка баница с точени кори от магазина, редя със захар, орехи, малко мазнинка и след като изпека заливам със сладък сироп :!:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот magda » 04 Ное 2014, 16:19

Майка ми я прави по този начин, но не е като тези, които се продават, поне на мен не ми харесва, предпочитам да купувам от магазините, а и домашната не е толкова сладка, онази е изключително икономична след второто парче си до там! :D
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот Kaya » 16 Ное 2014, 17:09

magda написа:Майка ми я прави по този начин, но не е като тези, които се продават, поне на мен не ми харесва, предпочитам да купувам от магазините, а и домашната не е толкова сладка, онази е изключително икономична след второто парче си до там! :D


тайната,за да стане сладка е в сиропа, ако майка ти го прави по-течен затова не става сладка,ако я остави на гъст сироп,какъвто виждаш по чинийката от купените баклавички, ще видиш,че ще стане същата! Иначе аз я правя по по-различна рецепта, слагам белтък, орехи, мед, захар, смесвам всичко, намазвам корите (от магазина) с олио с четката, слагам от сместта и там вече експериментирам с формите. Накрая хубав гъст сироп иии..кеф! Правя я само по нова година, наближава й времето :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Дек 2014, 15:57

Най-трудното в правенето на баклавата е чистенето на орехите, това е един от най-лесните десерти, ръсите орехи и захар, делите корите през няколко и накрая сироп :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот Anka » 01 Дек 2014, 16:33

Любимият ми десерт, но сякаш и аз я обичам най-много от магазина :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот Krum » 15 Дек 2014, 16:00

Много вкусен десерт, това са десертите по нашия край- завити в кори от баница :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот Kaya » 15 Дек 2014, 18:05

ЧУвала съм, че някои делят корите на две, слагат орехите, и това е ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот Kremiliya » 09 Яну 2015, 17:14

Kaya написа:ЧУвала съм, че някои делят корите на две, слагат орехите, и това е ;)

По-бързо от това няма и на къде. Ако има кой да счука орехите и да ги почисти, то със сигурност мога много бързо да направя баклавата. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как се приготвя баклава по най-бързия начин?

Мнениеот silver933 » 09 Яну 2015, 18:06

баклавата по принцип става бързо, повече време отнема самия сироп и времето, в което се чака преди някой да я изяде. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта