Имате ли някои тънкости, които използвате, когато работите със сметана?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Имате ли някои тънкости, които използвате, когато работите със сметана?

Мнениеот Fancy » 24 Ное 2014, 14:12

Решила съм да направя един по-специален сладкиш. Може би се разбира, че не ползвам често сметана, заради това искам малко повече съвети и тънкости, относно това как да процедирам с нея :!:

Малко съм притеснена, понеже се падна на мен да нося тортата за едно събиране, а не ползвам сметана често, от друга страна сладкиша, който съм харесала да направя няма да стане същия без сметана :!:
strawberrycake.jpg
strawberrycake.jpg (38.47 KiB) Прегледано 589 пъти
Надявам се да ми помогнете, понеже имам твърде много въпроси :roll:
Когато приготвяте сладкиш със сметана, добавяте ли към блата от нея, докато е още течна :roll: Понеже вчера надникнах в магазина и видях, че има няколко вида, според процента масленост, кое е най-доброто, което мога да взема :roll:

Иии последно, трябва ли да загрявам сметаната преди да я разбия и как е по-добре на ръка или с миксер :roll:
Предварително се извинявам за невежеството :oops: и благодаря за отговорите :D :D
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Имате ли някои тънкости, които използвате, когато работите със сметана?

Мнениеот draga.mihova » 24 Ное 2014, 14:16

Обикновено, когато правя сладкиш със сметана, вземам такава с 30% масленост, понеже другата няма тази плътност! Оставям я в хладилника и когато ми потрябва, просто я измивам и разбивам с миксер, първо на по-бавни обороти и после на по-бързи, а като вадя бъркалките, обратно :idea: няма голяма философия, ама до сега не съм чувала към блата да се добавя неразбита сметана, ако ти се пробва - пробвай, ама не знам какъв ефект трябва да има, не знам и какъв блат трябва да направиш :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Имате ли някои тънкости, които използвате, когато работите със сметана?

Мнениеот Mon_ton » 24 Ное 2014, 15:59

Сметаната се разбира в миксер, освен ако нямате здрави ръце и желание да я разбивате сама ;) Защо пък ще слагате блата в сметаната не разбрах, сметаната е глазура, не би следвало да се разбърква с блата ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron