Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот LaCoquine » 25 Ное 2014, 14:28

Често ми се случва да ме боли глава! Първо си мислих, че има връзка с очите, оказа се, че не е така, а и болката се мести, докато е отпред, след това я усещам на тила, като пулсиране.

Мислих си да не би да вдигам кръвно, но съм по принцип с ниско и до сега никога не ми се е случвало да вдигам кръвно, а и не консумирам неща кафе, кола, нищо което да повишава кръвното налягане! :idea: Много е неприятно това главоболие, тъй като ставам почти неработоспособна, шума ме дразни, светлината също, нищо не ми е наред :(
glavobolie.jpg
glavobolie.jpg (29.12 KiB) Прегледано 1728 пъти
Дали можем да разберем от какво е провокирана болката в главата, според мястото където се намира :roll:

Зная, че когато те боли отзад глава е знак за високо кръвно, но дали винаги това означава :roll: може ли някой с по-точна информация да ме светне, за да зная как да реагирам на уж безпричинното главоболие! :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот MerryPop » 25 Ное 2014, 14:31

Не съм сигурна, че може да разчиташ много на този метод, когато при мен се случва това уж безпричинно главоболие, по-скоро е породено или от някаква емоция, или от срес, умора, на които съм изложена, а понякога дори от промяната на времето или месечния ми цикъл, така че помисли, дали нещо такова не ти влияе :!:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот magda » 25 Ное 2014, 15:44

Да, според мене има голямо значение това къде те боли и жалкото е, че много хора пренебрегват главоболието и го имат за нещо, което трябва да им мине като пият поредното обезболяващо и така с години! :idea: :|
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот Mon_ton » 25 Ное 2014, 16:47

Има значение, разбира се, аз за щастие не страдам от главоболие, но съм чувала, че ако ви боли главата отзад в тила, значи може да се дължи на повишено кръвно. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот Andrey » 04 Дек 2014, 15:23

magda написа:Да, според мене има голямо значение това къде те боли и жалкото е, че много хора пренебрегват главоболието и го имат за нещо, което трябва да им мине като пият поредното обезболяващо и така с години! :idea: :|

Да, мигрената може да се окаже доста опасна, права си, трябва при по-продължителни симптоми да се потърси помощ, че нищо не се знае.. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот pravilno » 05 Май 2016, 12:32

Предполагам, че има значение мястото на болката. Но за мен индикатори, че нещо не е наред са силата и честотата. Ако се случва почти всеки ден да си с главоболие, значи нещо не е наред и веднага бих отишла на лекар.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот Andrey » 13 Юли 2016, 15:05

pravilno написа:Предполагам, че има значение мястото на болката. Но за мен индикатори, че нещо не е наред са силата и честотата. Ако се случва почти всеки ден да си с главоболие, значи нещо не е наред и веднага бих отишла на лекар.

Най-често лекаря ще ти каже "ами много ти е шумна работата, или много стоиш на слънце, много си на компютъра.. " и така до безкрай, а болката си остава.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Когато ни боли глава, има ли значение къде се намира болката?

Мнениеот fairy » 13 Юли 2016, 17:08

Andrey написа:
pravilno написа:Предполагам, че има значение мястото на болката. Но за мен индикатори, че нещо не е наред са силата и честотата. Ако се случва почти всеки ден да си с главоболие, значи нещо не е наред и веднага бих отишла на лекар.

Най-често лекаря ще ти каже "ами много ти е шумна работата, или много стоиш на слънце, много си на компютъра.. " и така до безкрай, а болката си остава.


Ако тези неща се изключат като причинители, трябва да те прати на специалист да ти направят един скенер.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron