Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот mangusta » 26 Ное 2014, 15:59

Откакто заживях със съквартирантката ми си мисля, че наистина очите е възможно да подсказват здравословни проблеми.
Странното е, че когато ми има нещо, още щом ме зърне съквартето и веднага ми докладва, че знае, че не ми е добре :o

Първите няколко пъти ме изненада много и след като я попитах ми каза, че когато не ми е добре очите ми ставали особено влажни :o
2014.jpg
2014.jpg (8.8 KiB) Прегледано 528 пъти
Напоследък забелязвам, че започват да ми се получават някакви тъмни кръгове около очите и се чувствам доста изморена през цялото време, явно това състояние на очите иска да ми подскаже, че не ми е наред всичко, но не зная как да го разчета, ако може да се каже, че има някаква връзка между тях и здравословните проблеми :roll:

Вие открили ли сте зависимост между състоянието на очите ви и здравословното ви състояние, смятате ли, че едното може да подскаже проблем при другото?! :?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот ramimni » 26 Ное 2014, 16:05

Явно тези неща бързо ти се отразяват, понеже си мисля, че хората като цяло трябва да имат сериозни здравословни проблеми, за да им се отрази и на погледа! :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот franky » 03 Дек 2014, 11:28

Тъмните кръгове като цяло не са много добър знак, най-малкото не си доспиваш, което може да се окаже проблем или да отключи такива, бъди по-внимателна със здравето си!
И да, смятам, че има взаимовръзка, не съм чела достатъчно, но за щастие не ми се е налагало :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот silver933 » 03 Дек 2014, 12:25

Има връзка наистина, когато сме настинали очите ни стават по-влажни и в същото време губят здравия си блясък! Но пък за по-сериозни болести не мисля, че могат да издадат. Тъмните кръгове ще са от недоспиване или преумора :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот Lyomi » 04 Дек 2014, 11:57

Доста трябва да се преуморила и то системно, за да я появят на мен ми изглежда сериозни, а по себе си съм забелязала, че когато вдигна температура очите ми стават особено влажни, а миглите ми сякаш са на фитилчета :roll: странно е!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот Lollipop » 04 Дек 2014, 12:40

Lyomi написа:Доста трябва да се преуморила и то системно, за да я появят на мен ми изглежда сериозни, а по себе си съм забелязала, че когато вдигна температура очите ми стават особено влажни, а миглите ми сякаш са на фитилчета :roll: странно е!

Да, това за миглите е вярно! А и по очите и миглите най-бързо може да разберем дали някой е болен! За очите разбирам, обаче миглите как се "разболяват" така не мога да си го обясня :P :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Дек 2014, 17:41

За настинки и подобни болести е ясно, не знам обаче по-сериозни заболявания дали могат да издадат. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот silver933 » 12 Юни 2015, 09:32

Нали има разни хора, които познават заболявания само по ириса, ама точно как им викаха не помня, та значи е възможно.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот Lili_pili » 16 Юни 2015, 16:13

Не вярвам, това са смешни истории, има лекари има специалисти, които да установяват здравословното състояние на всички.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Дали състоянието на очите ни може да подскаже здравословни проблеми?

Мнениеот maminka » 17 Юни 2015, 17:04

silver933 написа:Нали има разни хора, които познават заболявания само по ириса, ама точно как им викаха не помня, та значи е възможно.

Ирисова диагностика се казва това, за което не може да се сетиш, ама тук май става дума за видими белези, които биха могли да ти напомнят, че си пред проблем, но за такива не се сещам :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта