Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот MerryPop » 09 Дек 2014, 16:26

Не мога да оставя моето бебе, откакто се е родило. Искам постоянно да съм с него и около него, затова и спи с мен.
С първото ми дете сякаш не беше точно така, спеше си постоянно в кошарата, а аз под нея в повечето случай :lol: и до ден днешен той си спи в легълцето, а аз спя с бебето в леглото.

В началото ме беше страх да не му направя нещо, но много скоро след това свикнахме с присъствието си :) В момента по-скоро ме е страх бебето да не ми извади око насън, например :idea:
1015228.jpeg
1015228.jpeg (34.36 KiB) Прегледано 2300 пъти
доста се развилнява вече два пъти ме е нацелвало в очите :roll:

Не зная още колко дълго ще остава бебето в нашето легло, на ме ми е хубаво, като изключим рисковете, :mrgreen: ама не зная дали е полезно за него :roll:

Ваш ред е да споделяте приключенията си с бебето в леглото ви! :idea: :mrgreen: Всъщност вие спите ли с бебето си и до колко голяма възраст смятате, че е редно да остава при вас, а откривате ли известни рискове в това? :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот LEILA » 09 Дек 2014, 16:34

Хаххаха все пак си мисля, че рисковете за бебето са доста по-големи, но щом си свикнала да спиш мирно, всичко е наред! :D Аз не мога да си позволя това, понеже в такъв случай трябва мъжа ми да спи в кошарите на бебетата :mrgreen: :mrgreen:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2014, 16:35

Не :) С бебе не съм спала, опасно е и за него, няма достатъчно място да се мърда, пък от друга страна си представете картинката, как това дете подритва и бащата и майката, обикновено таткото бива изритан на дивана и остава рискът бебето да падне от спалнята. Обаче виж, детето ми като порасна тогава започнах да спя с него :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот S_Milenska » 10 Дек 2014, 12:20

Това е грешка да се спи с бебето, много майки си търсят оправдание да го правят, детето спи така, както се научи, ако се научи да го вземат при всеки рев и да го слагат на спалнята, не си мислете, че е глупаво и няма да се възползва ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот BeenieGal » 10 Дек 2014, 12:36

Смятам, че се изгражда по още един начин добра връзка с майката, когато детето спи при нея, независимо дали става дума за бебе или вече пораснало такова! :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот Rali_hr » 10 Дек 2014, 13:26

BeenieGal написа:Смятам, че се изгражда по още един начин добра връзка с майката, когато детето спи при нея, независимо дали става дума за бебе или вече пораснало такова! :idea:

А къде остава таткото в тази ситуация? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот Andrey » 10 Дек 2014, 14:52

Аз спах при майка си докато станах на 7г. хаххаа, така че всичко е възможно :Р
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот Anka » 26 Яну 2015, 17:05

Хехеххе, братчето ми е на 6 и спи с родителите ми, майка ми го обожава, а понякога и аз си го "крада" да спи с мен, толкова е прекрасно и сладко това дете, с красивите си извивки, със спокойствието, което излъчва докато спи! Според мен на никой не може да навреди! :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот Lili_pili » 26 Яну 2015, 18:23

Когато имам деца ще си спят в леглото никакви такива глезотии ! :evil:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Спите ли с бебето си? До каква възраст оставаше във вашето легло и какви рискове крие за вас това?

Мнениеот Jully » 24 Юни 2015, 15:56

Anka написа:Хехеххе, братчето ми е на 6 и спи с родителите ми, майка ми го обожава, а понякога и аз си го "крада" да спи с мен, толкова е прекрасно и сладко това дете, с красивите си извивки, със спокойствието, което излъчва докато спи! Според мен на никой не може да навреди! :)

Наистина е точно така, но това вреди на брачния живот за съжаление. :( Хубаво е, че ти понякога го крадеш. Синът ми до скоро спеше при мен, вече се премести в другата стая и всичко е наред, там се чувства като голям вече. Дъщеря ми спеше при нас до около 2-рата си година, бързо стана самостоятелна, докато с малкия не беше така.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта