Не мога да отглеждам цветя, но искам, кои са най-устойчиви?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Не мога да отглеждам цветя, но искам, кои са най-устойчиви?

Мнениеот LEILA » 02 Фев 2015, 15:39

Привет, градинари и цветари! :) Преди да забременея имахме котка и понеже беше много луда не можехме да си позволим да отглеждаме цветя!

Сега имам близначета и ми е още по-трудно да намеря времето и начина да отглеждам претенциозни цветя, затова реших да се допитам до вас! Много обичам цветята, особено през зимата ми носят някакво пролетно настроение, което ми се отразява много добре, :) но се опасявам, че не мога да отглеждам цветя, през живота си съм имала само един кактус, който не знам как, но успях да уморя!
denezhnoe-derevo.jpg
denezhnoe-derevo.jpg (28.04 KiB) Прегледано 808 пъти
Харесала съм си едно цвете, казват му Дървото на живота, предполагам, че повечето го знаят, но майка ми успя да умори и такова растение, та си мислих, дали наистина е толкова устойчиво, колкото казват? :roll:

Надявам се да ми предложите цветя, които наистина са достатъчно устойчиви тъй като е възможно да съм наследила това от майка ми - да не мога да гледам цветя :mrgreen: :mrgreen:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Не мога да отглеждам цветя, но искам, кои са най-устойчиви?

Мнениеот donni » 02 Фев 2015, 15:50

Ами аз си имам едно такова вкъщи, името му е много сложно, а и не съм вкъщи, иначе го пише на саксията, затова пускам картинка, но се гледа изключително лесно, а и е много ефектно! ;)
148.jpg
148.jpg (28.48 KiB) Прегледано 805 пъти
Когато се прибера ще пиша пак за повече инфо ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Не мога да отглеждам цветя, но искам, кои са най-устойчиви?

Мнениеот Mauritius » 02 Фев 2015, 17:12

Ако проблемът е в поливането аз правя така - нагласила съм си една бележка, която да ме подсеща всеки път щом трябва да се полее китката и не се маха, докато не го отменя, това смартфоните са нещо ГОЛЯМООО :lol: :lol:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Не мога да отглеждам цветя, но искам, кои са най-устойчиви?

Мнениеот S_Milenska » 04 Фев 2015, 13:10

Аз също харесвам, но сега нямам и мисля малко по малко да започна да си правя цветарник, но и на мен много не ми се отдава гледането на цветята :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Не мога да отглеждам цветя, но искам, кои са най-устойчиви?

Мнениеот Andrey » 04 Фев 2015, 14:54

Аз имам у нас един кактус, според мен това са най-дебило устойчивите растения ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта