Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот Lilly_milly » 12 Фев 2015, 15:54

Скоро прочетох нещо, което едва можах да повярвам, че въобще някой се е опитал да обясни :idea: Един професор разясняваше, че аспартамът не е вреден, напълно безопасен е в малки дози :shock: :shock: (тези в газираните напитки) :idea:

Не разбирам какво искаше да каже с това и не зная кой се е опитал да убеди, може би децата, които биха пили газирани напитки с аспартам до пръсване?
Не, че няма и някои възрастни, които живеят в заблуда и все пак не мисля,
aspartam.jpg
aspartam.jpg (11.31 KiB) Прегледано 1613 пъти
че може да си толкова дезинформиран, за да смяташ, че на всичките газирани напитки и общо взето във всички сладки боклуци, включително и дъвките им няма нищо и не са опасни като цяло!

За вас как стоят нещата безопасен ли е аспартама и какви са причините, за да твърди такова нещо този професор :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот веселказасмяна » 12 Фев 2015, 16:00

Не смятам, че от една напитка в месеца може до края на живота ти да се натрупа количество аспартам, което да доведе до последици, смятам, че и професора е имал нещо такова предвид :roll:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Фев 2015, 16:03

веселказасмяна написа:Не смятам, че от една напитка в месеца може до края на живота ти да се натрупа количество аспартам, което да доведе до последици, смятам, че и професора е имал нещо такова предвид :roll:

и аз така го приемам, а не да се тръби едва ли не че с всяка една напитка, колкото и да е рядко по някакъв начин се унищожаваме. Като цяло организма ни има способността да се справя с такива малки гадости, работата е там, че не трябва да го товарим ежедневно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот Mon_ton » 12 Фев 2015, 16:43

И аз мисля, че е имал предвид малките количества, а не това да се нагълтваме ежедневно с него.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот Mauritius » 13 Фев 2015, 12:55

Не е така, не можем и не трябва да товарим детския организъм с такива гадости, нямаме право и не разбирам хората, които си мислят, че това са малки дози, все пак малко от това, малко от онова, то се натрупва
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот S_Milenska » 13 Фев 2015, 13:56

Mauritius написа:Не е така, не можем и не трябва да товарим детския организъм с такива гадости, нямаме право и не разбирам хората, които си мислят, че това са малки дози, все пак малко от това, малко от онова, то се натрупва

Що пък само за детските организъм говорим, твоя по ли ти е немил? Иначе като изключим това, организма ни наистина знае как да се справи, никой не казва днес да дадеш кола на детето си или на себе си утре близалка и да си казваш всичко е 6, няма аспартам от едно и също място.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот Pipilota » 24 Фев 2015, 10:57

Много тъпо, вчера гледам на сиропа на детето, който пие сега - антибиотик, че съдържа аспартам. Не вярвам, че има някакви лечебни свойства, защо изобщо трябва да се слага, да използват друг подсладител, пък ако ще да се оскъпи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот Kaya » 24 Фев 2015, 12:02

е това е доста тъпо да го има и в лекарствата уж за здраве, след като той е един от основните източници на не-здраве! Много тъпо! Няма никакъв смисъл и нищо полезно в него, единственото, което предлага е сладост. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот iwoni » 25 Юли 2016, 15:06

Mon_ton написа:И аз мисля, че е имал предвид малките количества, а не това да се нагълтваме ежедневно с него.


Да, но ежедневно поемаме аспартам - било чрез дъвките, било чрез някаква друга храна, в която се съдържа и не знаем, че има или не сме забелязали, че пише на етикета.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Смятате ли аспартама за опасен, а с какво ще обясните обратното твърдение на един професор?

Мнениеот kauda » 25 Юли 2016, 15:23

iwoni написа:
Mon_ton написа:И аз мисля, че е имал предвид малките количества, а не това да се нагълтваме ежедневно с него.


Да, но ежедневно поемаме аспартам - било чрез дъвките, било чрез някаква друга храна, в която се съдържа и не знаем, че има или не сме забелязали, че пише на етикета.

Много е вярно, пчоти във всяка храна има, особено пакетираните. Ако дъвката е едно малко зло, то ако днес ядем бисквити, някакви сладки, изпием някой витамин и накрая довършим с 2 коли, то сме поели доста голямо количество.
Ако е само 1-2 дъвки на ден как да е. ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron